Kamu İş İlanları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 Yardımcı Devlet Memuru Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bağlı birimlerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapacağını iş ilanı yayımlayarak duyurdu! Bakanlık tarafından yayımlanmış ilana göre istihdam edilmek üzere 20 Yardımcı Devlet Memuru alımı yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bağlı birimi olan Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 20 Yardımcı Devlet Memuru alımı yapılacak. Yayımlanmış olan ilanın başvuru kılavuzunda belirtilmiş şartları taşıyan adaylar arasından 20 Aile ve Sosyal Hizmetler Müfettiş Yardımcısı alınacak. Alımlar için yapılacak Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamadan oluşacak ve Ankara’da yapılacak.

bakanlik-is-ilani.jpg

Devlet Memuru Alımı Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yayımlamış olduğu ilana müracaat edebilmek için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşıyor olmak gerekiyor.

4 yıllık Lisans eğitimi veren üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Psikoloji veya Sosyoloji bölümlerinden mezun olmak veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt dışında bulunan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS-P48 veya P3 puan türlerinden asgari 80 ve üzeri sonuç almış olmak.

1 Ocak 2023 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Adaylar sağlık durumları açısından yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşullarında seyahat etmeye uygun olması gerekiyor.

Bakanlık İş İlanı Başvuru Şekli ve Tarihleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanmış iş ilanına müracaatlar 14 – 25 Kasım 2022 tarihleri arasında e-Devlet sistemi kullanılarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım sayfasından veya Kariyer Kapısı resmi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek.

Başvuru Kılavuzu

Hızlı, güncel ve en doğru ilanlara, Google da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.
#Aile #Sosyal #Hizmetler #Bakanlığı #Yardımcı #Devlet #Memuru #Alımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu