Sinema Dizi

Akça Hatun ve Alparslan'dan Zeybek! I Alparslan Büyük Selçuklu 5. BölümAlparslan: Büyük Selçuklu 5.Bölüm Özet

Alparslan’ın, atabeyi Hasan’ı küffarın elinden kurtarması Selçuklu tarafında sevinçle karşılanırken; Yannis’in Alparslan sayesinde uğradığı akıbet, Vaspurakan’daki iç gerilimin etkisini daha da yükseltir. Alparslan, ablası Şehver ve yeğeni Mesud’un Büst’te uğradığı darbe girişimini öğrenince, olayı etraflıca araştırmak üzere Büst’e gider. Obaya döndüğünde, Kekavmenos’un beklenmedik bir hamle yaptığını ve bu yüzden toy toplandığını öğrenir. Alparslan’la Akça arasında yaşanacaklar ise, aralarındaki bağı farklı bir noktaya taşır. Tüm bunlar yaşanırken, Kekavmenos Akça’yı köşeye sıkıştıracak bir emir verir. Alparslan ve Kekavmenos arasında had safhaya çıkan gerilim, nasıl bir noktaya varacak?

#AlparslanBüyükSelçuklu her pazartesi 20.00’de TRT 1’de!

#AlparslanBüyükSelçuklu Sosyal Medya Hesapları: Alparslan: Büyük Selçuklu fragmanlar için tıklayın Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

———

#TRT1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

926985 Kişi Okudu    –    11610 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Akça #Hatun #Alparslan39dan #Zeybek #Alparslan #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

24 Yorum

  1. Let the West and modern generation watch this, watch and observe the dignity between a man and woman in dance, no twerking, gyrating, grinding etc…this is RESPECT and something the modernists will NEVER undertand…

  2. I didn't know that the Pakistanis conquered Anatolia 🙂 the type of these people was supposed to be mostly like Turkmenistanis.

  3. Tamam güzel de kardeşim selçuklu zamanın da zeybek oyunumu vardı???
    Zeybek ilk olarak 16.yüzyılda görünmüştür ege ye yöresine ait tir
    Hiçmi tarih okumadın senarist kardeş madem tarihi bir dizi yapacaksın düzgün yap

  4. Anneannem bizim zamanımızda kadınlar değil erkekler oynardı zeybeği derdi bu zamanda kadın erkek karşılıklı zeybek oynandığını hiç zannetmiyorum. En az kuyudan çıkarma sahnesi kadar mantıksız olmuş malesef 😔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu