İşkur İş İlanları

ALMANYA HANGİ MESLEKLERDE İŞÇİ ALIYOR? ALMANYA HANGİ ALANLARDA BRANŞLARDA KALİFİYE ELEMAN ALACAK? #almanyaişçialımı


#almanyaişçialımı #almanya #işçialımı #almanyahaberleri

Almanya hangi mesleklerde işçi alıyor? Almanya hangi alanlarda, branşlarda, kalifiye eleman alacak? 2020 yılı Almanya’da nitelikli personel ve işgücü açığının en çok olduğu sektörler hangisi?
Almanya’ya çalışmaya gitmek istiyorum, nereye başvuru yapabilirim, nereden ve nasıl kolay, hızlı iş bulabilirim?

Almanya, başta Türkiye ve diğer Avrupa Birliği dışarısındaki ülkelerden, işgücü karşılamak için hazırlıklarını, yaklaşık 2 yıl önce başlattı. O zamanlar, ilk etapta 61 adet olan meslek grupları,
2020 Şubat ayında yapılan son revizyonla, artık tüm meslek gruplarını ve sektörleri kapsar hale getirildi. Bu şu anlama geliyor, Almanya her iş kolunda elemana ihtiyaç duyuyor, ve siz hangi işi yapıyorsanız yapın, sektörünüzdeki açık ve ihtiyaç oranında Almanya’ya gidip, çalışma şansını elde etmiş oluyorsunuz.

Almanya’da uygulanan yüksek saatlik çalışma ücretleri, ve oldukça iyi durumda olan alım gücü, tüm dünyadan insanları Almanya’ya çalışmak için gelmeye cazip hale getiriyor.
Ülkemizde de, Almanya’ya çalışmak için gitme, ve bu alandaki iş ilanlarına başvurularda büyük bir artış izlenmektedir.

Şimdi size Almanya’nın en çok ihtiyaç duyduğu meslekler listesinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

1) Sağlık ve tıb sektörü ; Doktor, hemşire, yaşlı ve bakıcı, diş hekimi, laboratuvar görevlisi, radyoloji uzmanı, hasta kabul ve sekretarya personeli, tıbbın diğer tüm dallarında öğrenim görmüş kişiler.
2) İnşaat sektörü ; Mühendis, mimar, teknik personel, teknisyen, inşaat ustası, badana boya, sıva, tuğla taş duvar, kartonpiyer, çatı, oluk ustası, karo, fayans, döşeme elemanı ve inşaatın diğer tüm alanlarında, tecrübeye sahip çalışanlar.
3) Metal sektörü ; Demir alüminyum doğrama, pvc, kapı pencere imalat montaj ustası, ferforje, alüminyum korkuluk ve diğer metal işleri alanında uzmanlaşmış kişiler.
4) İmalat üretim sektörü ; Her türlü gıda, makine, alet, araç, gereç, kıyafet, elbise vesairelerin üretildiği fabrika, imalathane, depolar vs için alanında uzman yetişmiş kalifiye elemanlar.
5) İş makinası operatörü; Dozer, forklift, vinç, greyder, silindir, kompresör, delici, kırıcı her türlü makina ve techizatı kullanan tecrübeli personeller.
6) IT / bilgisayar ve bilişim ; Yazılım mühendisi, bilgisayar uzmanı, ağ sunucu yöneticisi, web tasarım ve kodlama uzmanı, uygulama geliştirici, ve bu alanlardaki diğer meslek grupları.
7) Elektrik elektronik sektörü : Mühendis, teknisyen, tekniker, bilgisayar, tv, beyaz eşya, her türlü cihaz, alet, makine, kart işlemci vesaire tamircisi ve diğer alt pozisyonlar.
8) Gastronomi ve gıda : Aşçı, dünya ve türk mutfağı şefi, kasap, döner, etli ekmek ustası, fırıncı ve pide ustası, pasta, tatlı, simit, poğaça ustası, yemek pişirme personeli, diğer tüm mutfak ve restaurant görevlisi.
9) Basın / yayın sektörü ; Grafik tasarımcı, afiş, tabela, matbaa basım çalışanı, editörler, kameraman, yayıncı, video edit ve montaj işlerinde uzman personel, ve sektörün diğer alanlarındaki çalışanlar.
10) Hizmet sektörü ; Eve yardımcı, temizlikçi, hizmetçi, çocuk ve bebek bakıcısı, bahçıvan, özel koruma ve güvenlikçi, özel yardım asistanı ve personeli.
11) Ulaşım / taşımacılık : Kamyon, otobüs, tır ve taksi şöförü, özel vip şöför, gemi feribot tekne kaptanı, her türlü ulaşım araçları bakım onarım işlerinde uzman ustalar.
12) Eğitim & öğretim ; Türkçe, İngilizce öğretmeni, bilgisayar teknoloji dersleri hocası, kodlama ve bilişim öğretmeni, teknik eğitmen, tercüman, mütercim, müzik aletleri öğretmeni ve eğiticisi.
13) El sanatları ; Ressam, heykeltraş, karikatürist, çizer, örgü, dikiş, nakış uzmanı, kakmacı, desen işlemeci, ve diğer tüm sanat uzmanları.

Almanya işçi alımı ve yeni göç yasası hakkında merak ettiğiniz, cevap bulamadığınız sorularınızı lütfen yorumlar bölümünde bize sorabilirsiniz.
Bu alanda gelecek yeni videolarımızdan haberdar olmak, Almanya’ya gitmek için hiç masraf etmeden, ve dolandırılmadan, sizlere yardımcı olacak özel iş ajanslarını ve danışmanlık firmalarını öğrenmek için, kanalımıza abone olunuz ve bildirim zillerini açmayı unutmayınız!

#almanyameslekler #almanyaişgöçü #almanyaişilanları

Almanya iş ilanları :

Almanca ücretsiz dil kursları
Almanca ücretsiz dil dersleri
Almanca ücretsiz dil okulları
Almanca ücretsiz dil hocası

960 Kişi Okudu    –    14 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#ALMANYA #HANGİ #MESLEKLERDE #İŞÇİ #ALIYOR #ALMANYA #HANGİ #ALANLARDA #BRANŞLARDA #KALİFİYE #ELEMAN #ALACAK

almanya işçi alımı

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Selam.ben Azeriyim bakü'de bayrak meydanında 4yil muhafizada,yanı güvenlilikde çalışmışdım,belgem,iş tecrubem var.bu belgeyle gelib de orada güvenlilikde çalışa bilirmiyim?

  2. Merhabalar ben estetisyenim eşimde acil tıp teknisyeni hangi seviyede almanca bilmemiz gerekiyor ve bu mesleklerin denklik leri var mı ne kadar eğitim almak gerekir almanyada?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu