İşkur İş İlanları

''Almanya iş arama vizesini'' nasıl aldım? Konsolosluk sürecim nasıl geçti?(detaylı anlatım) #almanyaişçialımı


#almanyaişçialımı #almanya #işçialımı #almanyahaberleri

Almanca motivasyon yazısı (Almanca veya İngilizce olarak konsolosluğa vermeniz zorunludur, aksi takdirde red vizeniz

motivasyon yazısının Türkçe tercümesi:

Alman konsolosluğunun resmi web sitesi- iş arama vizesi:
idata- Alman konsolosluğunun yetkili kıldığı Firma:

28282 Kişi Okudu    –    794 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#3939Almanya #iş #arama #vizesini3939 #nasıl #aldım #Konsolosluk #sürecim #nasıl #geçtidetaylı #anlatım

almanya işçi alımı

İlgili Makaleler

32 Yorum

 1. merhaba ben iş formumu imzaladım türk potrunum geldi fakat a2 belgesini soruyor belgeistiyorlar mı. birde messlek lisesi diplomamı nasıl almancaya cevirtcem. kim yapar kı bu işlerii.

 2. Hocam merhaba B1 almanca belgem var(telc) herhangi hir şekilde gitmek istiyorum 2 yıl uğraştım olmadı. Lise mezunuyum herhangi hir iş tecrübe belgem yok ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun. Pasaportumda hazır şuan

 3. Merhabalar. Üniversite H+ ve bölümümün yanında eşdeğerdir yazıyor. Denklik almak gerekiyor mu yoksa anabindeki çıktılarla iş arama vizesi alabilir miyiz? Hayati bir bilgi bu benim için. Sen nasıl yaptın? Cevaplarsan minnettar olurum.

 4. Merhabalar size 2 sorum var, cavaplarsanız çok sevinirim.
  1-) Biletimizi vize görüşmesinden sonra alıyoruz değil mi ?
  2-) Mesela diplomanın fotokopisini çektiğimde, noterden aslı gibidir yapmama gerek var mı sizce?

 5. Mesleklere göre dil seviyesi zorunlu olarak isteniyor mu acaba? Mesela bir mühendis işin konsolosluğun istediği bir dil seveyesi nedir?

 6. "Seyahat Sağlık Sigortası" vize için yeterli mi? Ama neticesinde gittiğimiz şehirdeki "Ausländerbehörde" de gesetzliche Krankenversicherung (AOK, Techniker Krankenkasse usw. gibi) yaptırmamız gerekecek (özel de var ama benim şahsi fikrim devlet daha iyi). Oturum izni almak için zorunlu sigortayı ne zaman yaptırdınız yani? İş bulunca mı yoksa hemen varır varmaz mı? Çünkü seyahat sağlık sigortası Ausländerbehörde tarafından kabul edilmiyor diye biliyorum.

 7. Teşekkür ederiz güzel video için, Benim sorum iş arama vizesi ile geldik , adres kaydı yaptık, iş bulduk kontrat yaptık ve ZAV onayımızı da aldık, bunlardan sonra direk çalışmaya başlayabiliyormuyuz?

 8. Mesut selamlar senin sayende vize aldım ve şuan fulda dayım sana ufak bir sorum olacak ben inşaat mühendisiyim diplomami çevirmeye gerek var mi H+ ibaresini de sunduk vize alırken ama ?

 9. 6 aylık iş arama vizesi yeni mezun olan birisi için mantıklı mı hiç tecrübe olmadan bir de bu vizeyi çok zor veriyorlarmış çokça red geliyormuş risk alınıp başvurulmalı mı?(makina mühendisi mezunuyum)

 10. Merhaba dostum .ben Optisyenim optikciyim .İş veren buldum iş sözlemesi falan yapacaz .tek korkum konsolosluk ta ne soruyorlar Almanca dil bilgim fazla iyi değil kendimi yaşımı nerden geldigimi ne iş yapacağımı ancak diyebilir .farklı sorular sorarlar mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu