İşkur İş İlanları

Almanya İşçi Alımı Göç Yasası Haberleri – En Çok Aranan Meslekler Sektörler Branşlar Listesi Başvuru #almanyaişçialımı


#almanyaişçialımı #almanya #işçialımı #almanyahaberleri

Almanya 2020 kalifiye nitelikli işçi alımı göç yasası haberleri, en çok aranan meslekler sektörler branşlar listesi. Almanya’da çalışmak için nasıl başvurabilirim, nereye başvuru yapılır? Almanya işçi olarak gidebilmek için gerekli evraklar ve belgeler nelerdir hakkında bilgiler.

Merhaba, kanalımıza hoşgeldiniz! Bu videomuzda, sizlere, Almanya’ya kalifiye işçi alımı ve nitelikli eleman göç yasası hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Avrupa’nın en büyük ve en zengin ülkelerinden biri olan Almanya’nın, son yıllarda karşılaştığı büyük bir sorun var. Bu sorun, yaşlanan nüfus nedeniyle, firmaların ve işletmelerin, kalifiye işgücü bulamama sıkıntısıdır. Firmalar, meslek ve ticaret odalarının, bu sıkıntıyı yüksek perdeden Alman siyasetçilere anlatması ile yeni bir göç yasası hazırlandı.

Bu yeni göç yasası, 1 mart 2020 tarihinde resmen yürürlüğe giriyor. Bu yasa, artık Almanya’da faaliyet gösteren firmalara ve şirketlere, işe alacağı personelleri öncelikli olarak, Avrupa Birliği içerisinden karşılama zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Dolayısı ile artık işletmeler ihtiyaç duydukları, eleman ve personeli, Avrupa ülkeleri dışından Almanya’ya getirtebilecek.

Almanya yeni göç yasası ayrıca, Almanya’ya gelecek elemanlarda aranan şartlar ve belgeler arasında olan, Almanca dil sertifikası sahip olmak kuralında esnemeler ve bazı alanlarda, bu şartın istenmemesi uygulamasına başlıyor. Yani artık, Almanyada çalışmak isteyen kalifiye elemanların, mesleklerini icra etmelerinde yeterli olabilecek kadar Almanca bilmeleri yeterli kabul edilecek.

Mesleği icra ederken, Almancanın zaruri olmadığı, IT, bilgisayar ve bilgi teknolojileri gibi alanlar, dil şartından tamamen muaf haline getirildi. Yani, bir bilgisayar mühendisi, yazılımcı ve bilgi teknolojilerinin diğer dallarında çalışacak nitelikli kişilerin, Almanca dil sertifikası alma zorunluluğu yok!

Peki Almanya en çok hangi mesleklerde eleman bekliyor?
Aslında, Almanya Türkiye’den ve diğer ülkelerden hemen hemen, tüm meslek dallarında elemana ihtiyaç duymakla birlikte, en çok ihtiyaç duyulan meslek gruplarını şöyle sıralayabiliriz;

Bilgisayar, yazılım, bilgi teknolojileri, yaşlı hasta bakım hizmetleri, sağlıkçı, doktor, hemşire, tıp teknisyeni, inşaat işçileri, vinç operatörü, forklift, kepçe, dozer, greyder vesaire iş makinaları operatörleri, metal işçileri, kaynakçılar, aşçılar, mutfak elemanları, ekmek ustaları, kasaplar, fırıncılar, Almanya’nın aradığı elemanların en başında gelmektedir.

Almanya’da işçi açığının en çok olduğu şehirler listesi; Berlin Köln Münih Stuttgart Hamburg Frankfurt Düsseldorf Dortmund Essen Leipzig Dresden Rostock Hannover Bremen Mannheim
Bonn Augsburg Paderborn Münster Leverkusen Wüppertal

Siz de Almanya’da çalışmayı planlıyor ve Almanya’ya gelmek istiyorsanız, ücretsiz başvuru, ücretsiz dil dersi ve kursu hizmetleri, Almanya’daki eleman arayan işletmeler ile sizi buluşturacak özel ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak, hızlı, kolay ve dolandırıcılığa maruz kalacak harcamalar yapmayacak bir şekilde Almanya’ya gitmek için, kanalımıza abone olunuz ve yeni bilgilendirme videoları için alarm zilini açınız.

#almanyaişçialımı #almanyaçalışma #almanyagöç

Web :

* Almanya’da en çok aranan meslekler videosu

1246 Kişi Okudu    –    24 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Almanya #İşçi #Alımı #Göç #Yasası #Haberleri #Çok #Aranan #Meslekler #Sektörler #Branşlar #Listesi #Başvuru

almanya işçi alımı

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Merhaba kaynakci ustalari icin denklik gerekiyormu ? Ustalik belgesi , 2 senelik univesite mesleki diplomasi ,uluslar arasi kaynakcilik belgesi ve A1 A2 B1 dil seftikasi yeterlimi sizce vize icin ? İs bulabilirmiyim almanyada ?

  2. Youtubeden para kazanmak için insanları umutlandirmayin Almanya bosbeles adam almayacak 6 aylık iş aramada almanya'nın turizm sektörünü kalkındırmak için yani gidip 6 ay tatil yapıp geleceksiniz paranız almanya'da kalacak dünyada 1,5 milyon işçi alacak lap bir an deil dil seviyesi yüksek olan için bide üniversite mezunları için abartiyorlar inanmayın bunlar işi gücü bırakıp size bilgi vermek için anlatmiyorlar toutubede izleme rekoru için fazla hayale kapılmayın Almanya işini iyi biliyor acıma yok onlarda

  3. Arkadaşlar kendinizi kaptırmayın almaya başı boş adamları almayacak belli meslekler bide türkiye son sırada bide Almanya yanıltıyor vize parası alacak Almanya ekonomi ye katkı sağlayacak yani olan parana olacak

  4. Meraba men Turkmenistandan (Ashabatdan).3 sene Turkiyada hasta bakijilik yapyorum kendim emekli hemsire.Mana yardamji olbilirmisiniz mende Almaniyada calismak isleyorum.Yardemji olsaniz cok cok meymun olarin.

  5. UYARI : Lütfen yorumlar içerisine kesinlikle email adresinizi ve telefon numaranızı yazmayınız. Dolandırıcılar sizi bizim adımıza arayarak para talep edeceklerdir. Sizi Almanya'ya götürmeyi vaad eden ve para talep eden birinin % 100 dolandırıcı olduğunu hatırlatmak isteriz!

  6. https://www.nannyturkey.com Almanya'ya çalışmak için gelmek istiyorsanız yorumlara aşağıdaki bilgileri yazara bize iletiniz ; Bulunduğunuz şehir > Cinsiyet > Yaş > Eğitim durumu > Sahip olunan mesleki belgeler ve sertifikalar > Kaç yıldır çalışıyorsunuz ( İş tecrübesi ) > Ne zaman Almanya'ya gelmeye uygunsunuz? Almanca dil bilgisi seviyeniz? > Almanya'da çalışmak için tercih ettiğiniz öncelikli 5 şehir ismi > UYARI : Lütfen telefon ve email gibi kişisel bilgileri yazmayınız. Zira dolandırıcılar her alanda kol geziyor!!!! Sizi bizim adımıza arayıp para talep edip sizi dolandırabilirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu