İşkur İş İlanları

Almanya’da Yaşayan Türkler Sahip Olduklarının Farkında Değil – Almanya’da Yaşam Zor Mu? #almanyaişçialımı


#almanyaişçialımı #almanya #işçialımı #almanyahaberleri

Almanya’da Yaşayan Türkler Sahip Olduklarının Farkında Değil – Almanya’da Yaşam Zor Mu?

Uzun zamandır üzerine analiz yapıp konuşmak istediğim bir konuydu ve sizlerin yorumlarını da gerçekten merak ediyorum, aynı noktada mıyız? 🙄

Eğer bu video ile beni ilk kez izliyorsanız, ben Serkan Beyde ve kanalımda Almanya’da yaşam ve Almanca öğrenmek üzerine düzenli olarak videolar çekiyorum. Bu videoyu beğendiyseniz “beğen” butonuna basmayı ve YouTube kanalıma abone değilseniz, abone olmayı unutmayın. 😊

👉BENİ INSTAGRAM’DA TAKİP ETMEK İÇİN:

👉BAHAR’I TAKİP ETMEK İÇİN:

👉BENDEN ALMANYA GÖÇ KİŞİSEL MENTÖRLÜĞÜ ALMAK İÇİN:

👉MASRAFSIZ ALMANYA-TÜRKİYE ARASI PARA TRANSFERİ:

👉ALMANYA’DA BANKA HESABI AÇMAK İÇİN N26 ONLINE BANK:
👉KANALIMA ABONE OLMAK İÇİN:

👉 Konuyla alakalı videolarımın olduğu playlist’ler:
ALMANYA’DA ALIM GÜCÜ ÜZERİNE OLAN VİDEOLARIM:

ALMANYA İŞÇİ GÖÇÜ YASASI VE MESLEKLER ÜZERİNE OLAN VİDEOLARIM:

Videomu izlediğiniz için teşekkürler! 🙏

33626 Kişi Okudu    –    2043 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Almanyada #Yaşayan #Türkler #Sahip #Olduklarının #Farkında #Değil #Almanyada #Yaşam #Zor

almanya işçi alımı

İlgili Makaleler

34 Yorum

 1. Yaptığım yorumlar çevremde gördüğüm örnekleri kapsıyor yani benim deneyimlerimi içeriyor, herkes böyle demiyorum dostlar kimseyi zan altında bırakmak istemem😌

 2. Almanyada doğdum. Ama bu toplumda çok fazla ayrımcılığa uğradım. Almanlar Türk olduğumuz için daha ırkçı.Stuttgart'ta bir köyde yaşıyoruz.Yanımızda satılık daire var.Birçok Alman önce yakınlarda Türk var mı diye soruyor.Alman varsa al yok. Bu ülke toplumunun biz Türklere karşı ön yargılarından bıktım usandım.

 3. Ne adamsın, peş yani. Almanya şimdik güzelse,, bunun 60 yıldan beri burda çalışan türklerin emeğide var. Almanyanın bu durama gelene kadar ne türk evleri ne türk cinayetleri oldu.
  Ben 1974, 7 yaşında geldim. O zamanlar türk olduğum için ne kavgalar ettim.
  Gelmişin, burda bizi namkör ediyorsun.
  Ya, türkiyede yetişen hepiniz böyle cahilmisiniz. Yazıklar olsun sana..
  .

 4. Almanyadaki Türklerde biraz yasadiklari topluma benzemisler. Almanlarin cogu negativ insanlardir, daima hayatlarindan hosnutsuzdurlar. Tabiiki genelleme yapmak istemiyorum ama kendi görüsüme göre yüzde 80i böyle. Ülkelerinin yeterince mevcut olan ve tüm Dünya tarafindan bilinen ve saygi gösterilen taraflarina degilde, daima veya cogunlukla kötü taraflarina odaklariniyorlar veya iyi olan seyleri bile kücümsüyorlar. Kendim Berlin dogma ve büyüme birisi olarak arada bir kendi kendimi uyariyorum bazen cok negativ ve elestirilsel bir havaya girdigim zaman veya Alman ve Avusturyali (onlarda Almanlar ile ayni moddalar, en azindan Viyanalilar) is arkadaslarima aslinda güzel bir hayat yasadigimizi, Viyana gibi cok güzel bir sehirde yasadigimiz icin sansli oldugumzu, Dünyadak aslinda Milyonlarda kisinin bizim yasadigimiz hayat standartina imrendigini ve aslinda hic bir seyimizin eksik olmadigini anlatmaya ve hatirlatmaya calisiyorum. Ama pek fayda ettigini sanmiyorum…Adamlar belki mükemmelciler bilemicem artik…

 5. Bu konulari neden almanyada yasayan orada 30-40 yilini geciren insanlara sormuyorsunuz kanalinizda? Tabiki türkiye ile kiyazlayinca özellikle calisma sartlari, isci haklari daha iyi. Buna kimse itiraz etmez sanirim.. Ama atladiginiz bisey var, gecim sikintisi almanyada bir realite… türkiyeden sonradan gelen akademikerlerin hayati almanyada tabiki ortalamanin üstünde, cünkü yüksek tahsil almanyada iyi maas kazandiriyor. FAKAT Almanyada yasayan "gurbetciler" yillarca asgari ücret yada biraz üstü maasla calistilar. Bu ikinci nesilde basladi, cünkü mark dan euroya gecis insanlari fakirlestirdi. Almanyanin okul sistemi ve ailelerin cocuklarina destek veya örnek olamamalari, genclerin düsük maasla calismalarina sebep oldu.. bunu daha cok acmak isterim ama uzun sürer. Cocuk 10 yasina kadar ogru yönlendirilmez ise, hauptschule veya onun bir üstü okula gitmek zorunda kaliyor, ardindan meslek okuluna gidip, az maasla isci veya biraz üstü bir konuma sahip oluyor. Üniversiteye gidemiyor veya o yol temel egitim eksik kaldigi icin neredeyse imkansiz oluyor. SIMDI yeni yetisen nesil daha sansli, cünkü daha bilincli aileler..Siz türkiyede yasayanlar adil davranmadiginiz icin kiziliyor size. Anlamaniz cok zor, bilmedem yargiliyorsunuz. Mutsuzluk sebepleri sadece maddi degil, sosjolojik cok sebebi var. Ha bide kimse sizin gelmenize karsi degil, buyrun gelin ama buraya gelipte, anlamadan bilmeden konusmamanizi rica ediyorum. Kimse laf olsun diye yada kötü niyetle yakinmiyor size.

 6. Bugün Almanya'da veya herhangi Avrupa ülkesinde vatandaş olarak yaşayanların büyük bir çoğunluğu işçi ailelerin çocuğu veya bizzat aynı işçilerdiler, işçi emeklisi olanlar zaten eğitimsizler ve kişisel gelişim adına bir tek bilinçli nefes alıp vermemişler dolayısıyla bilinç düzeyleri bilinçsizlik eşiğinde bir yerlere tekabül ediyor.
  Bu işçi ailede yetişen çocukların birçoğu eğitimsizdir ve azınlık bir kısmı da diplomalı cahil olarak anne babanın mantalitesine sahipler ve genel çoğunluğu da Alman sosyal topluluğuna entegre olamadan almanya'da kendi küçük Türkiyelerinde yaşıyorlar.

  Bu insanlardan bir beklentimiz olmaması gerekiyor, kendilerine bir şey katmadıkları gibi onlara sayısız imkan sunan ülkeye de bur şey katamamışlar.
  Türkiye'de bulunmamaları ve Almanya'da tam olarak yerleşememeleri onlara "etik dışı" davranma, söylem geliştirme konusunda zemin sunuyor, empati yetenekleri yok denilecek kadar az olmakla beraber Türkiye'den gidip Almanya'da Türk mahallesinde manav olacak kadar başarılı olabilmişler, dolayısıyla bulundukları ortamda yetkiliğe dayalı bir saygınlık elde edememişler ve eksikliklerini Türkiyede gittiklerinde oradaki eş dost aracılığı ile gidermişler, balon bile olsa onlara saygınlık veren ter Türkiye olduğu için onların "kutsal kaseleri" Türkiye'dir.

 7. Bir olayı unutuyorsunuz. Almanyada çok zorluk çeken bir kesim vardı ve onların psișik yapısı var. Herkes biliyor ki, aslında yabancı olmanız almanları rahatsız ediyor.

 8. Ya o kadar haklısınki. Annem bi temizlikçi olarak bir mekanda başlayacaktı. Hatta bir gün çalıştı.
  Neyse saat 7 de iş başı, akşam 11'de işi bırakma, haftada bir gün izin, yol parası gidiş geliş 25-30 lira para, aylık ücret 5k. Çalışmasını istemedim.
  Sonra çıkıp zor durumda yaşıyoruz demesinler cidden insan sen ne yaşadın diyor.

 9. Yazıklar olsun çiğ köfteci yazıklar olsun marsa mi gittin konusuyorsun biz bilmiyormuyuz sabahın köründe dükkanı açıp gece 1 2 kapattiginizi pikniğe gidiyomus haaa haftada 7 gün 18 saat çalıştıktan sonra napiyon kuşluk vakti mi mangal yakiyon😂😂😂

 10. 12 saatten önce çıkıyorsan daha ne olsun 14 gün de tatil yok olsada para yok izmirde büyüdük 3 kere gördük görmedik denizi 2 gün çalışamaz raporu verdi doktor departman müdürü gözün aydın dedi sağol ya dedim sayende gözüm aydınlandı

 11. Almanyadan yaşayan bir gurbetci olarak yorum atmak istiyorum.

  Evet Burda yaşam kötü degil ama kolay da değil. Almanyadaki baska yerden gelen isanlardan türk kökenli olanlar daha zor durumda yaşıyor. Burda ırkcılık fazlasıyla var. Ve Almanya'da yaşayan insanların yaklaşık altıda birinin yoksulluk riski altında cok, çünkü gelirleri sosyal medyanın yüzde 60'ından az. (Yoksulluk riski altındaki oran şu anda ortalama yüzde 15.4. Sosyal dernekler ve sendikalar bunu sosyo-politik bir skandal olarak görüyor.)
  Zengin ve Fakir arasındaki uçurum, yalnızca alt ve üst arasındaki bir karşıtlık değil, aynı zamanda göçmen geçmişi olan ve olmayan insanlar arasındaki bir karşıtlıktır. Türk kökenli insanlarla nüfusun geri kalanı arasındaki fark özellikle büyüktür.

  Ve tüm göçmenler ve onların soyundan gelenler olan toplam 16,4 milyon insan için bile, yetişkinlerin yüzde 24'ü gibi dikkate değer bir yoksulluk riski oranı gösteriyor. Ancak Türk kökenli 2,9 milyon nüfusta oran önemli ölçüde daha yüksek: yüzde 36. Sosyal medyanın üzerinde gelire sahip olanların oranı ise bunun tam tersidir. Türklerin sadece yüzde 26'sı bunu yapabiliyor. Genel göçmen grubunda yüzde 41 ve Alman kökenli vatandaşlar arasında yüzde 53'tür.

  Ortalama bir Alman hanesinin ayda net 1730 eurosu, buna karşılık gelen göçmen hane halkının 1482 eurosu ve ortalama Türk hanesinin sadece 1242 eurosu var.

  Barınma durumunda da: Ortalama bir Alman hanesi 1,9 kişiden oluşur ve kişi başına 59 metrekarede yaşarken, Türk haneleri kişi başına 32 metrekare yaşam alanı ile ortalama 3,2 kişiden oluşmaktadır. Ancak Türk hanelerinin hesaplanan aylık kira giderleri aylık 530 Euro ile ortalamanın üzerindedir.

  AMA KENDI GÖRÜŞÜME GÖRE : HEM TÜRKIYEDE YAŞAYANLAR ZOR DURUMDA HEM ALMANYADA YAŞAYAN TÜRKLER ZOR DURUMDA BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE BIR CATÌ VAR ONA SÜKREDIN HEPINIZ.

 12. AĞZINA EMEĞINE SAĞLIK
  ALLAH RAZI OLSUN.
  🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
  BEN KENDIM ALMANIM 20 SENE TÜRKIYEDE YAŞADIM.. ŞU ANDA ALMANYADA YAŞIYORUM. DEVAMLI ŞEKILDE ALMANYA KÖTÜ DENIYOR. YAZIK ÇOK YAZIK

 13. Almanya da yaşıyorum dediklerin çok doğru abi ama Türkiye'de haftada 40 saat çalışan tanıyorum ben, birisi TetraPak'da çalışıyor, diğeri'de BMC de çalışıyor yani çalışan var ama parmakla sayacak kadar az. Bu dediklerim hariç geri kalan herşey de haklısın ama suda bı gerçek, bizde Türkiye de yaşayanların düşündükleri kadar da çok rahat para kazanan insanlar değiliz. Benim zorunuma gidiyor şunu duyunca sen bı aylık maaşınla burda kral hayat yaşıyorsun sanki benim maaşım hesaba yatiyor ben parayı çekip tatile geliyormuşum gibi konuşuyorlar sanki bizim burada giderlerimiz yok gibi. Ben fazla kazanmiyorum ve tatile gideceğim vakit borca girip öyle gidiyorum yani onların benim cebimde gördükleri eurolar benim bı aylık maaşım değil bankaya borçlandığım para onlar.

 14. 9:40 Haftada 40 Çalışıyorsun 5 İş Günü Türkiye’de Sadece Memurun Çalışma Süresi Kadar Çalışıyorsun Birde Şikayet Ediyorsun. Ayıp Ya Bunlar Amacı Akrabalarına Almanya Gelmesin Kimse Bizim Standarlarımızda Olmasın Sadece Almancı Değil İngiltere Belçika Gurbetçilern Çoğuda Öyle Ben Ankara Anlşamasıyla Şirket Kurup İngiltere’ye Gidicem Herşeyim Hazır Sadece İngiltere’de 3 Referans Mektupu Lazım Hiç Bir Akrabam Göndermedi Gidemedim Ne Para Ne Kalacak Yer Hiç Birşey İstemedim 3 Kağıt Parçasına Üzerine Bu Adam Şirket Kurduğunda Bizimle İşbirliği Yapabiliriz Şirketinin Hizmetlerinde Yararlanabiliriz Bu Ama İstemiyorlar İş Ciddiye Binmeden Şöyle Yardım Ederiz Diyenler Kayboluyor

 15. Turkiyede yaşıyorum Almanya'daki yaşayan bir sürü akrabam var herkes Almanya'daki şikayetçi Ama dönme konusunda.kimse gönüllü deyil çok sikayetciysen dön ozaman denildiğinde kıvirmalar maden rahatsızlık dön ozaman gerçekten anlamak mümkün deyil

 16. Tamam, 3-4 senede almanya ve gurbet tümüyle çözülmüş, güzel bir genelleme de yapılmış 'Almanya'daki Türkler' diye, gurbetçileri eleştirmek için an bekleyen yaverler, yani Türkiye'deki pek muhterem soydaşlarımız da gazı vermiş.. yürüyün bee.. it's showtime.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu