Sinema Dizi

Alparslan: Büyük Selçuklu: 18. Bölüm 2. Fragman——

#AlparslanBüyükSelçuklu Sosyal Medya Hesapları:

Alparslan: Büyük Selçuklu fragmanlar için tıklayın

Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

——-

#TRT1 Sosyal Medya Hesapları:

Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

1022976 Kişi Okudu    –    19043 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Alparslan #Büyük #Selçuklu #Bölüm #Fragman

*

İlgili Makaleler

33 Yorum

  1. II’nci Justinien (668-698), İmparator olunca, Müslümanların hâkimiyetini kabul etmiş Ermenileri yeniden Bizans’ın hâkimiyetine almak istemiştir. Ancak Gregoryen Ermeniler, İmparatorun davetine şöyle cevap vermişlerdir: "Biz kaç defa Greklerin hâkimiyetine girdiysek, kötü anlarımızda onlardan hiçbir yardım görmedik. Aksine, itaatimiz hakaretle karşılandı. Sadakatle bağlılığımız, yıkımımıza ve ölümümüze mal oldu. O halde, bizi, himayeleriyle kuşatan hâkimlerimizin (Müslüman efendilerimi­ zin) hâkimiyeti altında bırakın!"
    Gregoryen Ermenilerin bu cevabı, üzerlerine Bizans ordusunun sevkedilmesine, bulundukları yerlerin yakılıp yıkılmasına, ele geçen binlerce aile­ nin köle olarak satılmasına, "Ortodoks İnancı" kabule yanaşmayanların işkenceye tabi tutulmasına ve zulme uğramasına yolaçmıştır. Böylece, Bizans'ın dinî hoşgörüsüzlüğü olanca hızı ile devam etmiş ve birbirlerine karşı sönmeyen kini başlatmıştır.inanç ve uygulamadaki farklar da kiliseler arasındaki çatışmalarda önemli olmuş; birbirlerine karşı kendi inanç ve gele­ neklerinin doğruluğunu savunmaya sevketmiştir. Kısacası Allah deme sebebi kendisinin ermeni ve özünde müslümanlara duyduğu sempati olabilir. Böyle bir prodüksiyonda çekim hatası olma olasılığı yok denecek kadar azdır.

  2. Selcuklu adalet anlayışı İbni"l Arabi nin Biz Allah'ın varlığını ispat etmeye çalışmıyoruz, onu zaten biliyoruz, şüphe yok Biz Allah'ın birliğini ispat etmeye çalışıyoruz sözünü hatırlattı
    Emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu