Sinema Dizi

Alparslan Büyük Selçuklu 2. BölümAlparslan: Büyük Selçuklu 2. Bölüm Özet:

Ölüm kıskacındaki Alparslan son anda kurtulurken, Selçuklu ve Bizans orduları karşı karşıya gelir. Pasinler Ovası tarihin en uzun ve kanlı savaşlarından birine ev sahipliği yaparken, Alparslan şehit edilen Şehzade Hasan ve her Türk’ün intikamını almaya karalıdır.
Diğer yandan obadaki tüm gözler ise çağrı Bey’e hançer indirirken yakalanan Akça’nın üzerindedir. Akça göründüğü gibi Bizans’tan kaçan masum bir Türkmen kızı mıdır, yoksa Selçuklu’yu yok edecek sinsi bir planın anahtarı mı? Yüreğine büyük sırlar mühürlemiş olan Akça hiç beklemediği bir anda öğrendiği gerçekle hayatının şokunu yaşayıp sarsılırken, artık onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Savaş sonrası İmparator’dan gelen sürpriz emir Bizans’ı karıştırır. Ani Tekfuru Kekavmenos, Selçuklu’ya darbe vuracak yeni hamlesini yaparken, General Dukas’ın beklenmedik hareketi herkesi şok eder.
Öte yandan Alparslan’ın gözü, ihanet içinde olduğundan şüphelendiği Emir Bozan’ın üzerindedir. Bu durum iki kardeşi, Alparslan ve Süleyman’ı kavganın eşiğine sürüklerken obada gerilim had safhaya çıkar. Vaspurakan’daki Müslümanları özgürlüğüne kavuşturmak isteyen Alparslan zekâ dolu bir planla Bizans’ı alt ederken, herkes Yannis’in kurduğu acımasız tuzaktan habersizdir.

Alparslan Büyük Selçuklu her pazartesi 20.00’de TRT 1’de!

#AlparslanBüyükSelçuklu Sosyal Medya Hesapları: Alparslan: Büyük Selçuklu fragmanlar için tıklayın
Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:
———
#TRT1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

7150244 Kişi Okudu    –    72282 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Alparslan #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

21 Yorum

  1. Prens liparit ömrü boyunca Selçukluya saldırmaması karşılığında hür bırakılmış ve Bizans'ın onun için vereceği tüm fidye reddetmiştir. Ve Gürcistan prensi de ömrü boyunca bir daha Selçukluya asla saldırmamış. İşin doğrusu. Ve diğer bir husus Alparslan Pasinler savaşında bulunmamıştır. Bu savaşın asıl kahramanı Yinal bey Ertaş bey(erbaskan) ve Kutalmış beydir. Bilginize…

  2. Kılıcı sağladığında kefere yere düştüğünde ordu tek bir sesle Allah-u ekber deşeymiş efsane olurmuş. Gayet başırılı devam ediyor 41 bölümdeyiz:) arada tekrar izliyoruz işte:)

  3. Baris is very very perfect in acting and everything he does.
    Alperslan so clever and sharp, but
    how he did not doubt intention of the lady when he met her alone and he took his parents place

  4. Türklerin yüzleri de günümüz Türklerinin yüzlerine benziyor. Bu dezenformasyondur. 14. yüzyıldan önceki Türkler daha çok Orta Asya görünüyordu. Orta Asya Türklerine benziyorlardı. Selçukluların yüzleri Kazakların, Özbeklerin, Kırgızların, Türkmenlerin yüzleri gibiydi. Pek çok Türk tarihi filmi aptalca görünüyor çünkü gerçek Selçuklular Orta Asyadı. Bana inanmıyorsanız Selçuklu heykellerine bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu