Mobil

Android 14 eski uygulamalara izin vermeyecek

android robot logo 140722

Yeni bir kod değişikliği, Google’ın eski tarihli uygulamaların yeni cihazlara yüklenmesini engelleme konusunda daha ciddi adımlar atacağını gösteriyor. Android 14 ile birlikte eski Android sürümleri için hazırlanan uygulamaların cihazlara yüklenmesine hiçbir şekilde izin verilmeyecek.

Google hâlihazırda Play Store’a yeni eklenen uygulamaların Android 12’den eski sürümleri hedeflemesine müsade etmiyor. Ancak kullanıcılar diledikleri takdirde bu uygulamaları “sideloading” yöntemiyle cihazlarına yükleyebiliyor. Google Play’in geçmişte yüklendiği takdirde eski uygulamaların yüklenmesine izin verdiğini hatırlatmakta fayda var.

Söz konusu değişikliğin yeni Android sürümüyle birlikte hayata geçeceğinin altını çizelim. Uygulamaları “sideloading” yöntemiyle yüklemek, ortalamanın üstünde teknik yetenekler gerektiriyor. Dolayısıyla bunun her kullanıcıya göre bir şey olmadığını belirtmek gerekiyor.

Android 14 ne zaman yayınlanacak?

Android 14 için ilk bilgilerin ve beta sürümünün ilkbahar itibarıyla paylaşılması bekleniyor. Tam sürümün ise yine ağustos ayının sonları itibarıyla kullanıcılarla buluşması öngörülüyor.

#Android #eski #uygulamalara #izin #vermeyecek

Facebook

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu