Mobil

Apple Watch Ultra Oceanic+ uygulaması dağıtımda

Apple eylül ayında dayanıklı akıllı saati Watch Ultra‘yı tanıtırken saatin bir uygulamanın gelişinin ardından dalgıçlar için daha faydalı hâle geleceğini belirtmişti. Beklenen uygulama sonunda kullanıcılarla buluşmaya başladı. Hush Outdoors ve Apple’ın birlikte hazırladığı Oceanic+ uygulaması dağıtıma çıktı. Apple Watch Ultra Oceanic+ ile bir tür dalış bilgisayarına dönüşüyor.

Oceanic+ derinlik, dekompresyonsuz süre ve su sıcaklığı gibi bilgileri görmeyi sağlıyor. Dokunmatik ekran olmadan kullanılacak şekilde tasarlanan uygulamada pusula başlıklarını aksiyon butonuyla ayarlamak mümkün hâle geliyor. Dokunsal geri bildirim bile dalış kıyafetinin altından hissedilecek kadar güçlü bir şekilde veriliyor.

Oceanic+ ile akım ve gelgitleri kontrol ederek dalış planlaması yapılabiliyor. Dalış sonrası değerlendirmede ise kullanıcılara suya giriş ve çıkış noktaları da gösteriliyor. Kullanıcılar iPhone’larında derinlik grafiğini ve sıcaklık artış oranını görebilecek.

Apple Watch Ultra Oceanic+ uygulamasının aylık fiyatı 10 dolar

Derinlik ölçümü, süre ve dalış kaydı gibi verilere herhangi bir ücret ödemeden erişmek mümkün olacak. Gelişmiş özelliklerin fiyatı ise aylık 10, yıllık 80 dolar olarak belirlenmiş. 129 dolarlık aile planı ise uygulamanın imkanlarından beş kullanıcının yararlanmasını sağlıyor. Uygulamanın çalışması için saatte watchOS 9.1 ve iPhone 8 ya da üstü bir telefonda iOS 16.1’in yüklü olması gerekiyor.

Apple Watch Ultra Oceanic+ ile bir tür dalış bilgisayarına dönüşse de, Apple uygulamanın profesyonel dalgıçlar için olmadığının altını çiziyor. Yine de, şirketin eylül ayında verdiği sözü yıl bitmeden yerine getirmesinin önemli olduğunu belirtmek gerekiyor.

#Apple #Watch #Ultra #Oceanic #uygulaması #dağıtımda

Facebook

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu