HaberKripto ParaTeknoloji

Baykar teknoloji kripto para çıkardı mı? Açıklama geldi

Baykar Teknoloji'den kripto dolandırıcıları için uyarı açıklaması geldi. Şirket, kripto alanında girişimi olmadığını söyledi.

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşta kullanılan Baykar Bayraktar TB2 İHA’larıyla dünya gündemine oturan Baykar Teknoloji, sosyal medyada yeni bir kripto dolandırıcılığı uyarısı paylaştı. Şirketten gelen açıklamada, dolandırıcılara karşı dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

Selçuk Bayraktar ve Baykar Teknoloji’nin Twitter adreslerinden yapılan yazılı bilgilendirmede, şirketin kripto dünyasında herhangi bir girişimi olmadığına dikkat çekildi. Baykar açıklamasında; kripto para, borsa ve benzeri yatırım alanlarında dolandırıcılara karşı uyardı.

Baykar Teknoloji’den kripto dolandırıcılarına karşı uyarı

İnternette oluşturulmuş çeşitli web sitelerin tehlikeli olabileceğine vurgu yapan Baykar, sözde kripto para girişimleriyle firmanın hiçbir bağlantısı olmadığının altını çizdi. Şirketin açıklamasında, “bayraktartb2.com” isimli sitenin gerçek olmadığı belirtildi.

Firma, milli ve özgün olarak geliştirilen İHA ve SİHA’ların dolandırıcıların ağına takıldığını dile getirdi. Baykar Teknoloji’nin sosyal medya adreslerinden yapılan kripto dolandırıcıları uyarı paylaşımında şu açıklamalara yer verildi:

İsim haklarımızı kullanarak oluşturulan ve tarafımıza ait olmayan kripto para, borsa ve benzeri yatırım alanlarındaki girişimlere dair zorunlu açıklamamızdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur!

İnternette ‘www.bayraktartb2.com’ adresi altında ve çeşitli sosyal medya mecralarında aynı isim kullanılarak başlatılan sözde kripto para girişimi ile firmamızın hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Tarafımıza ait isimleri kullanan girişimlerin hepsi hukuken sorunlu, bizleri seven ve güvenen insanları aldatmaya yöneliktir.”

Baykar Teknoloji’ye ilişkin dolandırıcılık girişimleri hem yerli hem de yabancı kaynaklardan yürütülüyor. TB2 ile dünya basınında yer bulan şirket, kamuoyunu Baykar kripto parası olmadığına dair uyardı.

Baykar şirketinden gelen yazılı açıklama sonrasında TB2 veya benzeri isimleri taşıyan kripto yatırım araçlarına karşı dikkatli olmanız gerektiğinizin altını çizelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu