Haber
Trend

Bayramda Köprüler Ücretsiz Mi 2022

Bayramda köprülerin ücretsiz olduğu 2022 hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Kuzey Marmara Otoyolu açık mı ve 1915 Çanakkale Köprüsü açık mı, işte detaylar.

Bayramda Köprüler Ücretsiz Mi 2022

Bayramda Köprüler Ücretsiz Mi 2022, Bayramda köprülerin ücretsiz olduğu 2022 hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Kuzey Marmara Otoyolu açık mı ve 1915 Çanakkale Köprüsü açık mı, işte detaylar.

2022 bayramda köprüler ücretsiz mi, Ramazan Bayramı’nın da yaklaşmasıyla birlikte birçok kişi seyahat planlarını hazırlamaya başladı. Seyahat planı yapanların merak ettiği bir diğer konu da köprülerin netleşip açılmayacağı. Tüm resmi tatillerde otoyollar ve köprüler ücretsizdir. Ama bu karar bu yıl değişti mi? Hangi otoyol ve köprülerin ücretsiz olduğunu birlikte detaylı olarak inceleyelim.

Kuzey Marmara Otoyolu Ücretsiz Mi

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte en çok sorulan sorulardan biri de bayramda köprüler ücretsiz mi? karayolları ve köprülerin netleşip açılmayacağı. Kuzey Marmara Otoyolunda seyahat edecek olanlar için yazımızı ele aldık.

  • Kuzey Marmara Otoyolu’nun yapım, işletme ve iletim için özel bir model olması nedeniyle tatil günlerinde ücretsiz olmayacağı ve ücretli olacağı anlaşıldı. Kuzey Marmara’dan geçişler için ücret alınır.

1915 Çanakkale Köprüsü Ücretsiz Mi

Ülkeler için ulaşım çok önemlidir. Ulaşımı kolaylaştırmak için yapılan köprülerden biri de 1915 yılında yapılan Çanakkale Köprüsü’dür. Bu köprü 18 Mart 2022’de trafiğe açılmıştır. Yeni hizmete giren bu köprü bir süreliğine ücretsizdi. 26 Mart 2022’de ücretsiz bilet kaldırıldı ve geçiş ücreti 200 TL olarak belirlendi. Sorulardan biri de 1915 Çanakkale Köprüsü’nün bayramda köprüler ücretsiz mi olup olmayacağı.

  • 1915 Çanakkale Köprüsü, yapımı, işletmesi ve iletim modeli ile oluşturulmuş bir köprüdür. 2022 Ramazan Bayramı’nda 1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçiş için ücret alınacağına inanılıyor.

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretsiz Mi

 

Osmangazi Köprüsü ülkemizde yapım, işletme ve devir modeliyle inşa edilen diğer köprülerden biridir. Osmangazi Köprüsü’nden karşıya geçmeyi düşünenler bayramda ücretsiz olup olmadığını merak ediyor.

  • Osmangazi Köprüsü’nden yapılan gezilerin bayramda ücretli olduğu tahmin ediliyor. Osmangazi Köprüsü devlete değil yap-işlet-devret modeline bağlı. Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti araç sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Fiyat aralığı 129 TL ile 585 TL arasındadır.

Otoyollar Ücretsiz Mi 2022

Ülkemizde 31 Mart itibariyle OGS kaldırılmış ve ücret tahsilatı HGS üzerinden gerçekleştirilmiştir. Otoyolları geçmek için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Tatilde otoyollar ücretsiz mi diye merak ediyorsanız sizler için bir liste hazırladık.

  • Bayramda devlete bağlı karayollarından geçişlerin ücretsiz olacağına inanılıyor. Yap, İşlet, Devret modelinde çalışanlara ödeme yapılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu