Sağlık
Trend

Bekunis Nasıl Kullanılır?

Bekunis Nasıl Kullanılır?

Müshil ilacı olan Bekunis nasıl kullanılır, Kalın bağırsağın hızlı çalışmasını sağlayarak dışkının daha kolay bir şekilde dışarı atılmasını sağlamaktadır. Bunun yanında kasların kasılmasını da geliştirmektedir. Bu sayede kabızlığı ortadan kaldırır ve bağırsak hareketlerinin hızlanması sonucu sindirimi de hızlandırmaktadır. Böylece kilo verme durumuna geçilmektedir. Makalemizde bekunis ilacının kullanımını, ne işe yaradığını ve yan etkilerinden vs… bahsedeceğiz.

Bekunis İlaç Ne İşe Yarar?

Bekunis ilaç kabızlığı kısa sürede olsa ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Bu ilaç bağırsaktaki kasların zayıflığı veya daha yavaş çalışmasından dolayı ortaya çıkan kabızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bekunis bağırsağın daha hızlı çalışmasını sağlayarak daha rahat şekilde tuvaletinizi yapmanızı sağlamaktadır. Sürekli kullanımı size zarar verebilir, kesinlikle hastalar bu konuda uyarılmalıdır.

Bekunis İlaç Nedir?

Bu ilaç temelinde kabızığı gidermek için kullanılır. Kabızlık bağırsak hareketlerinin yavaşlaması sonucu ortaya çıkan dışkının sertleşme durumudur. Eğer Kabızlığı gidermek istiyorsak bağırsak hareketlerini hızlandırmamız gerekmektedir. Bekunis ilaç bağırsağı hızlandırarak dışkının hızlı bir şekilde dışarıya çıkarılmasını kolaylaştırmaktadır.

Bekunis İlaç 2 Tane İçilir Mi?

Doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanmakta fayda vardır. Çünkü çok fazla tüketimde bağırsak sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Bekunis Kullanımı

Bekunis nasıl kullanılır, kullanımında kesinlikle doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanın. Bu ilacı daha fazla sürede kullanırsanız bağırsak sorununuz ortaya çıkabilir. Bekunis ilacın kullanım şekli günde 1 adettir. Bu ilaç yetişkinlerde yatmadan önce 1 bardak su ile çiğnenmeden yutulmalıdır. Bebeklerde ve 12 yaş altı çocukları kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bekunis Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Bu ilacı düzenli kullanmanıza rağmen birkaç gün sonra bağırsaklarınızda boşalma olmadıysa, bu durum ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir. Böyle bir durumda ilacı kullanmayı bırakıp derhal doktorunuza başvurun. Ama genellikle bu ilacı kullananlar ilacı almaya başladıktan birkaç gün sonra sorunun ortadan kalktığını ve sağlıklı bir şekilde yaşadıklarını söylemektedirler.

Bekunis Kaç Saatte Etki eder?

Bu ilacı aldıktan sonra faydasını görmek istiyorsanız yaklaşık olarak 8 ile 10 saat arasında bir zaman geçmiş olmalı. Anında bir etkisi olmaz bir süre sonra rahat bir şekilde tuvaletinizi yapabilirsiniz.

Bekunis Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Bekunis İlaç ile olan tedavilerde de yan etki görülebilmektedir. Bu gibi yan etkileri görürseniz lütfen doktorunuza başvurun. Bekunis ilacın yan etkileri şu şekildedir:

  • İshalin şiddetli olması
  • Gaz sorunları yaşanması
  • Karın bölgesinde ağrı oluşması
  • İdrar renginde değişiklik olması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu