Sinema Dizi
Trend

Disney Plus Telefondan TVye Yansıtma

Türkiye pazarında büyük yankı uyandıran Disney Plus için sorulan özelliklerden bir tanesi Disney Plus telefondan TVye yansıtma özelliğidir. Bu özellik sayesinde daha büyük bir ekranda izlemek istediğiniz film ya da diziyi izleyebilirsiniz. Büyük ekranın verdiği haz ile telefonda izlediğiniz film ya da dizinin verdiği haz aynı olmayacaktır.

Ayrıca aynı anda başka kişiler ile beraber izleme imkanını da bu özellik sayesinde elde edebilirsiniz. Bu işlem için televizyonunuzun akıllı olması gerekmektedir. Çünkü hem ekran aktarma özelliği olan Screen Mirroring özelliği hem de direkt olarak televizyona kurulumunu yapabileceğiniz Disney Plus uygulaması için televizyonunuzun akıllı olması şarttır. Disney Plus telefondan TVye yansıtma özelliği için aslında telefona ihtiyaç duymanıza gerek yoktur. Tek ihtiyacınız Android sürümü 5.0 ve üzeri olan bir cihaza sahip olmaktır.

 

Disney Plus Telefondan TV’ye Yansıtma

Disney Plus telefondan TVye yansıtma özelliği sayesinde arkadaşlarınız, aileniz ya da beraber izlemek istediğiniz kişiler ile beraber film ya da dizi izleyebilirsiniz. Bunun için telefona ihtiyacınız yoktur. Sadece günümüz teknolojisinde hemen hemen her evde olan Smart TV kullanarak bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Disney Plus telefondan TVye yansıtma özelliği için aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Android sürümü 5.0 ve üzeri olan Smart TV uygulama mağazasından Disney Plus uygulamasını indirmelisiniz.
  • İndirdiğiniz Disney Plus uygulamasını açarak e-posta ve şifrenizi girmelisiniz.
  • Ardından kullanıcıyı seçerek (varsa kullanıcı şifresi girilmeli) uygulamaya giriş yapabilirsiniz.
  • Alt yazı ayarlamak için uygulama ayarlarını kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda sizler de Disney Plus telefondan TVye yansıtma özelliğinden faydalanabilirsiniz. Daha büyük ekran kullanımının verdiği hazzı arkadaşlarınız ve aileniz ile birlikte yaşayabilirsiniz. Bu özellik için ayrıca cep telefonunuzda yer alan Screen Mirroring özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

disney plus telefondan tv’ye yansıtma
disney plus telefondan tvye yansıtma

Disney Plus Telvizyondan İzleme

Disney Plus telefondan TVye yansıtma özelliği için Screen Mirroring özelliği kullanılabilir. Eğer ki televizyonunuza Disney Plus kurulumu esnasında bir hata ile karşılaşıyorsanız bu çözümü kullanabilirsiniz. Bu yöntem için de cep telefonunuzda Screen Mirroring özelliği bulunması gerekmektedir. Ardından aşağıda yer alan adımları uygulayarak televizyon ekranında Disney Plus heyecanını yaşayabilirsiniz.

  • Cep telefonunuz ile televizyonunuzu aynı ağa bağlamalısınız.
  • Ardından cep telefonunuzdan Screen Mirroring özelliğini seçmelisiniz.
  • Gelen ekranda televizyonunuzu bularak bağlantı sağlamalısınız.
  • Ardından cihazınızın ekranı televizyona yansıtılacaktır.
  • Bu adımdan sonra Disney Plus uygulamasına cep telefonunuzdan girerek istediğiniz film ya da diziyi izlemeye başlayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları takip ederseniz eğer sizler de Disney Plus telefondan TVye yansıtma özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu işlem de sorununuzu çözmeye yardımcı olamadıysa ve Smart TV sahibi değilseniz eğer bilgisayarınızda Disney Plus uygulamasını açarak HDMI kablosu kullanıp görüntüyü televizyona yansıtabilirsiniz. Bu adım sayesinde de televizyonunuzun büyük ekran özelliğinden faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu