İnternetNasıl Yapılır
Trend

En İyi Antivirüs Programları

Virüsleri temizlemek için tasarlanmış en iyi antivirüs programları ve türleri artık oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor.

En İyi Antivirüs Programları

En iyi antivirüs programları, bu programlar sistemdeki virüsleri bulurken onları temizleme görevini de üstleniyor. Aynı zamanda koruma da sağlayan güvenilir bir program kullanmak isteyen bilgisayar kullanıcıları da şimdilerde en iyi uygulamaları araştırıyor.

En iyi antivirüs programları bulmak ve virüslere karşı tam kapsamlı bir önlem almak isteyen kullanıcılar için farklı seçenekler bulunuyor. Bilgisayarlarını dış etmenlerden kaynaklı virüslere karşı korumak, bulaşan virüsleri ortadan kaldırmak için uğraşan kullanıcılar bu programları araştırarak aralarından seçim yapabiliyor.

En İyi Antivirüs Programları
En İyi Antivirüs Programları

Antivirüs Programı En İyisi Hangisi?

Dünya üzerinde yaşanan ve yaşanmakta olan olaylar ele alındığında en iyi antivirüs programları çeşitleri ile diz üstü bilgisayarınızı ya da bilgisayarınızı korumaya almanız bir zorunluluktur. Geçmiş yıllara göre interneti çok daha fazla sarmış olan siber suçların ve suçluların yok olması hala oldukça zor. Bu nedenle telefon, bilgisayar ve de diğer tüm teknolojik aletleri virüs korumaları olmadan kullanmak oldukça risklidir. Peki korumaya hangi programları ile başlayabiliriz?

  • Bitdefender
  • Webroot
  • Norton
  • Trend Mikro
  • Kaspersky

Bu programlar günümüz içerisinde oldukça güvenilir ve kaliteli bir şekilde işlem görmektedir. Ancak en iyi program olarak ele alınabilecek virüs programı kesinlikle Bitdefender’dir. Oldukça başarılı ve güvenilir bir alt yapı ile hizmet veren bu programlar virüslere tam anlamıyla savaş açmaktadır.

2021 En iyi Antivirüs Programı Hangisi?

2021 yılı için de söylenebilecek en güvenilir ve “en iyi antivirüs programları” yine Bitdefender olmuştur.  Bilgisayarlarda devamlı olarak koruma sağlayan bu uygulama, siber risklere boyun eğmiyor. Oldukça kısa süre içerisinde virüs taramalarını gerçekleştirebilen uygulama, internet dolandırıcılığı ve sahtekarlıklara karşı tam teşekküllü bir koruma sunarken, şifre güvenliği de sağlamaktadır

Uygulamayı satın almak ve virüslerden bu program ile korunmak isteyenler için belirlenen fiyat aralığının 39 ile 80 dolar civarında olduğunu belirtmekte fayda var. Satın aldıktan sonra yapılan işlemler için de programın detaylı bir şekilde incelenmesi ve araştırılması çok daha iyi olacaktır.

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı 2021 Hangisi?

Bilgisayarlarını virüslere karşı korumaya almak isteyen kişilerin ücretsiz antivirüs programı arayışı bulunmaktadır. Ücret ödemeden tamamen ücretsiz bir şekilde koruma almak isteyenlere de tavsiye edilebilecek birçok program vardır. Bu programlar sırasıyla şu şekildedir;

  • Avira
  • Panda
  • TotalAV
  • Kasperksy
  • Sophos

Bu programlar, ücretsiz bir şekilde virüs koruması sağlamaktadır. 2021 yılı için ise kabul edilen en iyi ücretsiz program Avira’dır. Program ücretsiz olmasıyla birlikte oldukça çok işleve sahiptir. Hem alt yapısı ile hem de özellikleri ile bilgisayar kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir. Windows ile uyumlu olan Avira, 2011 yılında seçilmeyi başarmış en iyi program olmuştur. Tercihler arasında da ilk sıralamada yerini almaktadır ve güvenilirliği de kanıtlanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu