Kamu İş İlanları

Evde İş Desteği! Şartları ve Başvuru Şekli

Evde ek iş imkanları konusunda merak edenler için makalemizde doğru ve açık bilgileri vermeye özen göstereceğiz. Engelli vatandaşların özellikle bu iş desteği ile gelir kapısı elde etmeleri mümkün oluyor.

Evde iş imkanları oldukça fazladır. Ülkemizde pek çok kişi ve engelli bireyler evden çalışıp ek gelir elde edebilmektedir. Kendi çalışma şartlarına göre iş bulmakta zorlanan kişiler için birçok işi evden yürütmek mümkündür. İkamet edilen bölgeye göre her insan ek iş yaparak az da olsa ek gelir elde edebilmektedir. Ülkemizde yaklaşık 5 milyona yakın olarak engelli birey bulunmaktadır. Bu kişilerin düzenli gelir elde edebileceği bir yer olmadığı için evde çalışmak daha mantıklı olmaktadır.

Engelli Bireyler Ne İş Yapabilir?

Engelli bireyler evde çalışarak boş zamanlarını ek kazanca çevirebilmektedir. Bunun için de engelli bireyler ne iş yapabilir? Sorusunun yanıtını bilmek gerekir. Aslında her engelli birey kendi yetenek ve yeterliliklerine göre firmalarla iletişime geçebilmektedir. Bu sayede de kendilerine uygun işi bulup evde çalışmaya başlayabilirler. Firmalar dışında İŞKUR ile de iletişime geçmek oldukça faydalı olacaktır. Son zamanlarda İŞKUR ile engeli bireylere verilen işler sayesinde bireyler para kazanmaya başlamış ve ek kazanç elde etmişlerdir.

engelliler-mujde.jpg

Bu iş fırsatlarından yalnızca engelli bireyler değil normal vatandaşında faydalanması söz konusudur. Bunun için gerekli olan bazı koşulların taşınmasıdır. İŞKUR engelli destekleri programı kapsamında engelliler için e uygun ve onlar için pratik şekilde yapılabilecek olan işler yer almaktadır. Kendi işlerini kurmak adına dahi engelli bireyler hibe desteklerinden faydalanabilir.

engelli-personel-alimi.jpg

İŞKUR Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Hem engelli hem de normal bireyler için gayet uygun olan bu iş sayesinde evde kalarak ek gelir elde edilmektedir. Tecrübesi olmayan kişilerin dahi yapabileceği bir iş olarak paketleme işine başvuru yapmanız dahilinde başlayabilirsiniz. Sizlere gönderilen herhangi bir ürünün paketlemesini yaptıktan sonra istenen günde teslim etmeniz halinde kazanç elde edebilirsiniz. İŞKUR evde paketleme işi nasıl yapılır? Diyenler için belirtilenler yeterli olmaktadır. Sigorta imkanı olmasa bile çok iyi para kazandırdığından pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İŞKUR harici bir yerden işlem yapmayınız.


#Evde #İş #Desteği #Şartları #Başvuru #Şekli

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu