Banka
Trend

Fibabanka Kredisi Nasıl Kullanılır? 2022

İhtiyaçlarınızı ertelememek adına bugünkü konumuz “Fibabanka Kredisi Nasıl Kullanılır?” Ülkemizde hizmet sunmakta olan Fibabanka tüm bankacılık işlemlerinize en kolay ve en hızlı çözümleri sunmaktadır. Banka tarafından tüketicilerin yaşamını kolaylaştıran pek çok ürün ve hizmet sunulmaktadır. Peki, Fibabanka kredisi nasıl kullanılır?

Fibabanka Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Fibabanka kredi başvurularınızı bankanın internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi mobil uygulaması, şubeleri ya da ATM’leri üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Fibabanka kredisi için kredi notu yüksek olan ve geliri belgelenebilir olan herkes başvuru yapabilmektedir. Minimum 3 ay sigortası bulunmayan kişilerin kredi başvurularının kabul edilme olasılıkları düşüktür. Ancak kredi notunun ve gelirin yüksek olması halinde şube müşteri temsilcileri ile görüşülerek inisiyatif kullanmaları sağlanabilmektedir. Fibabanka bütün şartların sağlanması halinde 18 ile 80 yaş arasındaki herkese kredi kullandırmaktadır. Peki Fibabanka Kredisi Nasıl Kullanılır ?

Fibabanka Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

Fibabanka kredisi için gerekli olan belgeler, kredi türlerine göre değişiklik göstermektedir. Başvuru belgesinin tamamlanmasının ardından gerekli olan belgeleri şubelerden ya da müşteri hizmetlerinden öğrenerek başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Genel olarak ise istenen belgeler kimlik belgesi, bordro vb. gelir belgesi ve gereksinim görülmesi halinde ipotek ya da kefil belgeleridir.

Fibabanka Kredi Çeşitleri Nelerdir ?

fibabanka kredisi nasıl kullanılır
fibabanka kredisi nasıl kullanılır

Fibabanka müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına 8 farklı ihtiyaç kredisi ürünü ile çözüm sunmaktadır. Bunlar;

  • Anındaİhtiyaç Kredisi; Fibabanka müşterilerine internet ya da mobil bankacılık üzerinden, şube ve müşteri hizmetlerinden avantajlı faiz oranları ile sunulan en kapsamlı kredi ürünü 1.000 TL ile 80.000 TL arasındaki miktarlar için 12 – 36 ay vadelere sahip ve herhangi bir evrak gönderimi gerektirmeyen kredidir.
  • Şubeden İhtiyaç Kredisi; Bütün borçların tek bir kredi çatısı altında birleşmesi veya farklı gereksinimler adına herkesin şubeler aracılılığı ile kolaylıkla başvurabilecekleri ihtiyaç kredisi ürünüdür. Şube tarafından kredi miktarı ve vade dikkate alınarak faiz oranları belirlenmektedir ve talep edilecek belgeler başvuru esnasında belli olmaktadır.
  • Vatan Bilgisayar Kredisi; Vatan bilgisayar internet sitesi ve mağazaları alışverişlerinde kullanılabilen kredi ürünüdür. Kurum üzerinden gerçekleştirilen alışverişler esnasında 7 gün 24 saat boyunca başvuru yapılabilmektedir. Anında geri dönüş yapılarak alışverişin tamamının ya da bir bölümünün kredi ile ödenmesi sağlanmaktadır.
  • CarrefourSA Alışveriş Kredisi; 4 taksit halinde geri ödeme imkanı ve yüzde 0 faiz oranıyla 600 TL ile 2.000 TL arasında yapılan harcamalar için başvurulabilmektedir. Kredi tahsis ücreti ve sigorta bedeli olmaması nedeniyle marketten gerçekleştirilecek toplu alışverişlerde son derece avantaj sağlamaktadır.
  • Multinet UP Alışveriş Kredisi; Multinet üyesi olan bireylerin, Multinet kullanılan yerlerde yüzde 0 faiz oranı ve yine 4 taksit olarak ödeme imkanı ile 600 TL – 2.000 TL arasındaki alışverişlerinde başvurabilecekleri kredi türüdür. Kredi tahsis ücreti ve sigorta bedeli olmaması nedeniyle oldukça avantajlıdır.
  • N11 Alışveriş Kredisi; N11 online alışveriş sitesi üzerinden peşin fiyatına masrafsız ve faizsiz olarak sunulan, 100 TL – 15.000 TL arasındaki alışverişler için 12 ay vade ile sunulan bir kredi türüdür.
  • Jumbo Alışveriş Kredisi; Jumbo mağazalarında geçerli olan yüzde 0 faiz olanağı ile 1.000 TL ile 10.000 TL arasındaki harcamalarda kullanılabilen ve 4 taksit ile geri ödenebilen kredi türüdür.
  • Petrol Ofisi Kredisi; Petrol Ofislerinde geçerli, yüksek tutarlı akaryakıt alımlarında 2 taksitte ve yüzde sıfır faiz ile kullanılabilen 600 TL ile 2.000 TL arasındaki kredi ürünüdür.

Fibabanka Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

fibabanka kredisi nasıl kullanılır
fibabanka kredisi nasıl kullanılır

Fibabanka kredi başvurusu sırasında çok fazla alternatif olması nedeniyle öncelikle krediyi nasıl ve nerede kullanacağınız ile ilgili karar vermeniz gerekmektedir. Sonrasında bankayla görüşerek veya internet bankacılığından hesaplama yaparak faiz oranlarını anında öğrenebilirsiniz. Bu aşamada başvurunuzun olumlu sonuçlanması adına kredi notunuzu, borç ve gelir durumunuzu doğru şekilde değerlendirmeniz gerekir. Aylık ödemeniz gereken borç tutarınızın aylık gelirinizin yarısından çok olmaması gerektiğinden mevcut borçlarınızı yeniden yapılandırmanız ya da kapatmanız gerekebilir.

Böylelikle Fibabanka Kredisi Nasıl Kullanılır ? sorusuna tam manasıyla yanıt vermiş bulunuyoruz. Merak ettiklerinizi yorumlar ile bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu