Kamu İş İlanları

Gençlik ve Spor 1200 Personel Alımı Kılavuzu Yayınlandı

Gençlik ve spor bakanlığı taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere boş bulunan sözleşmeli personel alımı için başvuru kılavuzu yayımladı. 1200 personel alımı için adayların KPSS P3 puan türünden sınava girmiş olmaları gerekmektedir.

Gençlik ve spor bakanlığı bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere 1200 personel alımı için başvuru kılavuzu yayımladı. Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre bakanlık 1200 sözleşmeli yurt yönetim personeli alımı yapacak.

Yurt Yönetim Memuru Alımı Başvuru Şartları;

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin iktisat, işletme, maliye, muhasebe, kamu yönetimi, ekonometri, ve endüstri ilişkileri bölümleri ile bu bölümlere denkliği yükseköğretim kurulu tarafından kabul edilmiş olmak.

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmamış olmak.

2020 yılı Kamu personeli seçme sınavından P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşme esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesi fesh edilenler veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenlerin sözleşme fesih tarihi üzerinden bir yıl geçmiş olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel bir durumu bulunmamak.

Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Arşiv araştırma sonucu olumlu olmak.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 10 Ekim 2022 tarihinde başlamış olup 14 Ekim 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.


#Gençlik #Spor #Personel #Alımı #Kılavuzu #Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu