Sinema Dizi

Gök girsin, kızıl çıksın! – Uyanış Büyük Selçuklu 31. BölümUyanış: Büyük Selçuklu 31.Bölüm Özet

Melikşah, Turanşah’ı tuzağa düşürmüş ve onu taht şehrini ele geçirmeye kalkıştığında yakalamıştı. Ölümün eşiğine gelen Turanşah, Melikşah’ın gazabından kurtulmak için ele geçirip hapsettiği Sabbah ve Tekiş’i, serbest bırakılması karşılığında Melikşah’a teslim etmeyi önerecektir. Melikşah, Turanşah’ın bu önerisini kabul edip; onu bağışlayacak mıdır?
Mitras, Kuvel’e geleceğini sandığı Melikşah’a pusu kurmuş, Kuvel yolunda üzerine atılmak için beklemekteydi. Melikşah’ın herkese bir oyun oynadığını anladığında ne yapacaktır? Ayrıca Mitras, Hasan Sabbah, Faysal ve Tekiş’in Turanşah tarafından alıkonulduğunu öğrenecektir. Korunmasına çok ehemmiyet verdiği, Melikşah’ı uğraştırması hasebiyle Kuvel’in kaderinin bağlı olduğu Şelemzar şehrinin önderlerini tutsaklıktan kurtarmak için harekete geçecektir. Bu eyleminde başarıya ulaşabilecek midir?
Öte yandan Mitras’a paralel olarak Sabbahların tutulduğu yeri öğrenecek olan Sencer, Sabbahları yakalayabilecek midir? Sencer, Faysal’dan İlteber’in ve Ayaz’ın intikamını almayı başarabilecek midir?
Tüm bunların yanı sıra Melikşah, bin bir desiseyle Batınilerin ele geçirdiği Şelemzar’ı yeniden topraklarına katıp; büyük hedefi Kuvel Kalesi’ni fethedip; babası Sultan Alparslan’ın işaret ettiği ilahi mefkûre için yürümeye devam edecek midir?

#UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!

——————–
Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

——————–

TRT 1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

148497 Kişi Okudu    –    2894 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Gök #girsin #kızıl #çıksın #Uyanış #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

28 Yorum

  1. Tapar senceri kaybetmemek için gitti . herkes onu suçladı ama neden yaptığını anlamadılar . bu bölümden çok etkilendim çok güzel bir kısım sencerin yeminide çok anlamlı 👏👏👏👏👏👏

  2. Kale kapısı düşmana o kadar kolay açılır mı? Adam gelmeden rum ateşi ateşlenir mi? Hemde bir adam için o kadar rum ateşini heba ettiler. Eee sonraki saldırıda ne yapacaklar. O gece gündüz yaptıkları kuleler boş imiş. hiç kullanmadılar. Boşuna beklemişler kaç bölüm. 🙂 Son sahne tam bir vasattı. yazık olmuş emeğe. Benim için de bu dizi burada biter. Nizamı Mülk ve Zübeyde hatun tek başına konuşurken bırakmıştım diziyi. Halbuki konuşurken yanlarında veya onları izleyecek şekilde yakınlarında birileri olmalı. Bunu bilenler bilir.

  3. Tekrar izleyince farkettim de Sencer'in ettiği yeminin farkında mısınız ya resmen Şelemzarı alamazsa Turnadan boşanmış sayılacak nikah şakaya gelmez gerek var mıydı o kısma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu