InstagramSosyal Medya
Trend

İnstagram Arka Plan Siyah Oldu Ne Yapmalıyım?

Zaman zaman en büyük sosyal medya platformunda instagram arka plan siyah oldu hatası ile karşılaşılabilmektedir. Bu hata çeşitli sebeplerden olsa da bazen aslında bu bir hata olmayabilir. İnstagram uygulamasının teması cihaz ile uyumlu olduğundan dolayı eğer ki cihazınızda karanlık modu açarsanız İnstagram’da karanlık tema uygulanabilir.

Ancak bazen bunun dışında da hatalı bir görünüme sahip olan siyah tema ile karşılaşabiliriz. Bu gibi durumlarda endişelenmenize gerek yoktur. Muhtemelen uygulamadan çıkıp tekrardan girdiğinizde sorun düzelmiş olsa da bir süre sonra bu sorun can sıkmaya başlayacaktır. Bunun için yapılması gereken bazı adımlar vardır. İnstagram arka plan siyah oldu hatası ile karşılaşmamak için neler yapılır gelin birlikte görelim.

 

Instagram arka plan siyah oldu

instagram arka plan siyah oldu hatasını birçoğumuz yaşamaktayız. Özellikle Xiaomi cihazlarda bu daha sık olmaktadır. Sizler de bu sorunun önüne geçmek aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz.

  • Kalıcı olarak karanlık moda geçerseniz bu sorunun önüne geçme ihtimaliniz bulunmaktadır.
  • Uygulamanın ön belleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz.
  • Ön belleği temizlemek sorunu çözmezse eğer uygulamayı kaldırıp tekrardan kurmayı deneyebilirsiniz.
  • Uygulamanın son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı teyit ediniz.
  • Cihazınızı ara ara yeniden başlatmanın da faydasının olacağını söyleyebiliriz.
  • Cihazının genel ön belleğini temizlemek de fayda sağlayacaktır.

Yukarıda yer alan adımları deneyerek sizler de instagram arka plan siyah oldu hatasının önüne geçebilirsiniz. Bu sorunu daha fazla yaşamamak için uygulamanın son sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız. Bunun için Google Play Store’da güncellemenin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

İnstagram Tema Sorunu

instagram arka plan siyah oldu hatasının temel kaynağı uygulamanın koyu modda çalışırken cihazın açık renkli modda çalışmamasıdır. Sizler de ya cihazınızı koyu moda almalı ya da uygulamayı cihaz varsayılanı olarak değiştirmelisiniz.

Bu adımlar sayesinde daha az instagram arka plan siyah oldu hatası ile karşılaşacaksınızdır. Bu adımlar sorunu çözeceğinizin garantisi olmasa da daha az çıkmasını sağlayabilir. Instagram gelen güncellemeler ile tema sorununu optimize edecektir. Sizler de bu yüzden gelen güncellemeleri sık sık kontrol etmeli ve eski sürümü kullanmadığınızdan emin olmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu