Sosyal Medya
Trend

İnstagram Story Bakanlar Neye Göre Sıralanıyor?

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram ‘da sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesi İnstagram Story bakanlar neye göre sıralanıyor sorusudur. Birçok kullanıcı storylerin neye göre sıralandığını merak etmektedir. Bir takım algoritmalar sonucu belirlenen bu sıralamanın nasıl bir kurallar çerçevesinde belirlendiği akıllarda soru işareti olarak kalmaktadır.

İnstagram yetkilileri tarafından da bu konuda resmi bir açıklama yapılmadığından dolayı sadece tahminler bulunmaktadır. İnstagram Story bakanlar neye göre sıralanıyor sor üstüne yanıt verecek olursak aslında net bir cevap veremeyeceğiz. Ayrıca bu algoritmalar zaman zaman değişebilmekte olup olan teoriler de çürüyebilmektedir. Bunun için birazdan sizlere vereceğimiz muhtemel algoritmalar yanılgı payı içerebilir.

instagram story bakanlar neye göre sıralanıyor
instagram story bakanlar neye göre sıralanıyor

İnstagram Story Bakanlar Neye Göre Sıralanıyor?

İnstagram Story bakanlar neye göre sıralanıyor sorusu için günümüzde birçok teori bulunmaktadır. Bu sıralama pek bir önem arz etmese de merak konusudur. Sizler de olası teorileri merak ediyorsanız eğer aşağıda yer alan maddelere göz atarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Instagram’da en çok etkileşimde bulunduğunuz kişiler hikaye kısmını daha ön planda olacaktır. Bu etkileşimler daha önceden DM üzerinden yaptığınız konuşmalar, karşılıklı olarak gönderdiğiniz gönderiler ya da birbirinizin gönderilerine yaptığınız beğeni ve yorumlar etkili olabilmektedir.
  • Popüler sayfalardan ziyade kişisel kullanım amacıyla takip ettiğiniz hesaplar hikayeler kısmında daha ön planda olmaktadır.
  • Yeni takip ettiğiniz hesapların etkileşimi az olduğundan dolayı etkileşimi arttırmak amacıyla daha ön planda karşınıza çıkabilir. Bu sebepten dolayı yeni takip ettiğiniz hesapları ilk sıralarda görebilirsiniz.
  • Hikayelerini görmek istemediğiniz kişiler var ise hikayelerinin sessize alarak en son sıraya gönderebilirsiniz. Bu sayede görmek istemediğiniz hikayeler karşınıza çıkmayacaktır. Takip ettiniz hesabı takipten çıkmadan hikayelerini gizliye almış olacaksınız.

Yukarıda yer alan adımlar doğrultusunda İnstagram Story bakanlar neye göre sıralanıyor sorusunun yanıtına ulaşabilirsiniz. Sadece storyler değil gönderirler de belirli algoritmalar ile karşınıza çıkmaktadır. Gelin sizlerle birlikte İnstagram gönderiler neye göre sıralanıyor öğrenelim.

 

İnstagram Gönderiler Neye Göre Sıralanıyor?

İnstagram Story bakanlar neye göre sıralanıyor sorusunun ardından gönderiler neye göre sıralanıyor sorusu merak edilmektedir. Bu gönderiler de hikayeler gibi belirli algoritmalar ile karşınıza sunulmaktadır.

  • En çok beğendiğiniz ve yorum attığınız hesaplar ilk olarak karşınıza çıkarılacaktır.
  • Popüler sayfalardan ziyade şahsi kullanıma ait olan profillerin yaptığı paylaşımlar öncelikli olarak karşınıza çıkacaktır.
  • İlginizi çeken gönderileri başka kişiler ile paylaşmak amacıyla dm’den gönderirseniz bu sayfalarda ilk olarak karşınıza çıkartılacaktır.
  • Ana sayfanızda sadece takip ettiğiniz içerikler değil keşfet ekranınızda yer alan paylaşımlar da ana sayfanıza düşebilmektedir. Bu paylaşımlar sizin daha önceden keşfet ekranından takip ettiğiniz içerikler doğrultusunda önünüze çıkartılmaktadır.

Yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda İnstagram gönderiler neye göre sıralanıyor sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz. Bu bilgi ile beraber İnstagram Story bakanlar neye göre sıralanıyor sorusunun yanıtını pekiştirmiş olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu