HaberSosyal Medya
Trend

İnternet Tarihinin En Büyük Etkinliği Reddit Place

İşte Etkinlikte Ortaya Çıkan Hayran Olunası Eserler

İnternet Tarihinin En Büyük Etkinliği

İnternetin en büyük etkinliklerinden birisi olan Reddit Place’in bu yılki ayağı bugün sonlandı. Türklerin adeta ulusal mücadeleye girdiği, Kanada’nın bayrağını çizemediği, Star Wars’çuların ortalığı coşturduğu ve Almanya’nın ‘pixel art’ eğitimi verdiği devasa etkinlik, kimsenin beklemediği bir şekilde sonlandı.

Reddit’in en büyük etkinliklerinden birisi olan, her bir Reddit kullanıcısının beş dakikada bir yalnızca bir piksel koyma hakkı olduğu ve toplulukların ortaya muhteşem piksel eserleri çıkardığı Reddit Place etkinliği sona erdi. Reddit Place’in 2022 ayağı, birbirinden komik, ilginç ve gerilim dolu anlara tanıklık etti.

Reddit Place 2022, özellikle Türklerin büyük bir savaş verdiği etkinlik oldu. Dünyanın en büyük yayıncıları Türkiye’nin eserlerini bozmaya yeltenirken Türk yayıncılar eşliğinde tüm Türk Reddit kullanıcıları buna karşı bir savunma gerçekleştirdi. Türkler, bu savunmayı başarıyla tamamlarken, milyonlarca piksellik o koca alanda birbirinden farklı hikâyeler anlatıldı. Fakat Reddit 2022, hiç kimsenin beklemediği bir şekilde sonlandı.

Reddit Place’in dört günlük macerası da şu şekilde özetlendi:

Beyaz kanvas oluşmadan önceyse kanvasın her bir yanında gerçek anlamda birbirinden muhteşem sanat eserleri yer aldı. Kanvasın beyaza boyanmadan önceki son hali şu şekildeydi:

Reddit Place
Reddit Place

(Tam halini görmek için buraya tıklayın)

Etkinlikte gördüğümüz en muhteşem şeylerden ‘görebildiklerimiz’:

İrili ufaklı binlerce eserin yer aldığı, her bir pikselin bir kullanıcı tarafından oluşturulduğu bu devasa kanvasta her detayı incelemek ve görmek neredeyse imkânsız. Yine de tabloda yer alan ve öne çıkan bazı eserler şu şekilde:

İnternet Tarihinin En Büyük Etkinliği Reddit Place
İnternet Tarihinin En Büyük Etkinliği

Yüzbinlerce Türk ve yabancı kullanıcının savaş alanına dönüşen, en sonunda Türklerin zaferle ayrıldığı o piksel eser.

ukrayna reddit place
ukrayna

Ukrayna için oluşturulan bol detaylı alan.

Bayraktar Reddit Place
Bayraktar

Yukarıdaki Ukrayna alanında yer alan Bayraktar TB-2 detayı.

Reddit Place, önümüzdeki senelerde büyük savaşlara yer verecek gibi duruyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu