Mobil

iPhone 14 Pro kamera sorunu için güncelleme gelecek

Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max ile Snapchat, Instagram veya TikTok gibi üçüncü taraf uygulamalarda kameranın kullanılmasının titreyen bir görüntüye ve kamera modülünden gelen uğultuya yol açtığı sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi yayınlayacak. Apple’dan The Verge sitesine gönderilen açıklamaya göre, şirket sorunun farkında ve önümüzdeki hafta bir düzeltme yayınlanacak.

Hata raporları hafta sonu gelmeye başladığında, sorunun üçüncü taraf uygulamalarla mı yoksa iOS 16 ile mi ilgili olduğu net değildi, ancak kameraların Apple’ın kendi Kamera uygulamasında gayet iyi çalıştığı belirtiliyordu. Apple’ın bir güncelleme yayınladığı göz önüne alındığında, sorunun üçüncü taraf uygulamalardan ziyade iPhone ve API’lerinde olduğu görülüyor.

Apple, soruna tam olarak neyin neden olduğunu söylemiyor. Sorunun telefonun optik görüntü sabitleme sistemine dayandığına dair spekülasyonlar olmuştu. Bu, işinin kelimenin tam anlamıyla kameranın parçalarını hareket ettirmek olduğu düşünüldüğünde kötü bir tahmin sayılmaz. Apple’ın web sitesine göre, bu sorunu yaşamamış gibi görünen normal iPhone 14’te de aynı optik görüntü sabitleme sistemi bulunuyor ancak Pro, bunun normal modelde bulunmayan ikinci nesil sürümünü kullanıyor.

Geçen hafta sonunda Apple’ın en yeni telefonları için iOS 16.0.1 güncellemesi çıkmıştı.  Bu nedenle iPhone 14 serisi için bir kamera sorununu çözecek güncelleme, bu yeni telefonlar için çıkmış ilk güncelleme olmayacak. Bu arada Apple, iOS 16.0.1 ile birlikte iPhone 14 Pro Max’te yatay yönde yakınlaştırma yapıldığında bazı fotoğrafların yumuşak görünmesine neden olan bir sorunu da düzeltti.

#iPhone #Pro #kamera #sorunu #için #güncelleme #gelecek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu