Kamu İş İlanları

Kamu Gözetimi 9 Devlet Personeli Alımı! Başvurular Başladı

Kamu Gözetimi, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere devlet personeli alımı için ilan verdi. Kurum tarafından yayınlanan ilana göre 9 personel alımı yapılacak. KPSS A grubu puan türlerinden herhangi birine sahip olan adaylar başvuru yapacaklardır.

Kamu Gözetimi Kurumu, tarafından boş kadroları değerlendirmek amacıyla 9 kamu personeli alımı için sınav başvuru kılavuzu yayınlandı. Başvuru yapacak olan adaylar ÖSYM tarafından yapılan KPSS 2021-2022 sınav puanına sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru şartları ve başvuru sürecine dair bilgilere haber içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

cerik.jpg

Kamu Personel Alımı Genel Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Devlet düzenine karşı suç işlememiş olmak.

Kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olmak veya askerlik ile ilişiğinin olmaması.

Görevini yerine getirmesine dair sağlık problemi olmaması gerekmektedir.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden birinden mezun olmak.

Başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

KPSS Şartı!

Başvuru yapacak olan adaylar ÖSYM tarafından yapılan, KPSS 2021 veya KPSS 2022 senelerinde yapılan sınavlardan en az birine girmiş olmaları gerekmektedir. Uzman yardımcısı kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden en az 80 almış olmaları gerekmektedir. Adaylar arasında puan sıralamasına göre 180 kişi sınava katılabilecektir.

Memur Alımı Başvuru Süreci

Kamu Gözetimi tarafından yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvurular bugün başladı! Adaylar başvurularını 31 Ekim 2022-13 Kasım 2022 tarihleri arasında yapacaklardır. Geç yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular elektronik ortamda yapılacak olup; e-Devlet üzerinde Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden yapacaklardır. Başvuru şartlarını sağlamayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sınav Şartı!
Başvuru süreci tamamlandıktan sonra adaylar yazılı sınava tabii tutulacaktır. 3-4 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar sınav giriş belgesi ve T.C. kimlik kartları ile sınava katılabileceklerdir. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihi ilerleyen günlerde kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

cerik1-001.jpg

Başvuru kılavuzu


#Kamu #Gözetimi #Devlet #Personeli #Alımı #Başvurular #Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu