Kamu İş İlanları

Kamuya En Az İlkokul Mezunu 9699 Memur Ve Personel Alımı! Ekim Ayı Kamu İş İlanları

Kamuya en az ilkokul mezunu 9699 memur ve personel alımı! Ekim ayı kamu iş ilanları ile iş arayışında olanlar için avantajlı dönemler başlayacaktır. Adaylar başvurularını nasıl yapacağı, nerelere alındığı ve şartları haberimizde…

Kamuya en az ilkokul mezunu memur personel alımı ilan çeşitleri son dönemlerde ön planda yer almaktadır. Ekim ayının yaklaşması ile farklı kamu iş ilanları yayınlandı. Günümüzde kamu personel alımı süreçlerine göre kamuya yaklaşık olarak 10 bin kadar memur alımı sağlanacaktır. Personel alımı süreçlerinde çeşitli kamu kuruluşlarına dair bilgileri sizinle paylaşacağınız.

Kamu alanlarına memurların alımları için yapılan açıklamalara göre ilanlara göre Bakanlık, Kamu ya da Üniversiteler gibi kuruluşlarda KPSS puanları ile alımlar Ekim ayı içerisinde yapılacaktır.

Eylül ayının bitmesi ile kamu alanlarında çeşitli personel alımları yapılacaktır. Yapılan açıklamalara göre en çok Sağlık bakanlığı ile Milli eğitim bakanlığı alanlarında yapılacaktır.
Sağlık Bakanlık tarafından yaklaşık 86 bine yakın kadro bulunmaktadır. Ayrıca sözleşmeli ve işçi alımlarında yapılacaktır. Personel alımlarına dair gerekli açıklamalar ilerleyen süreçlerde yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımları

Milli Eğitim Bakanlık tarafında yapılan açıklamalara göre yaklaşık 60 bin kadar temizlik personel alımları ile güvenlik elemanı alımlarının yapılacağı bekleniyor. İş arayışında olanlar için MEB kamu alanında çalışma şartları için detaylar merak edilmektedir. Personel alım başvuru genel şartları arasında şunlar yer alır;

– Türk vatandaşı olmak.

– Mahkum olmamak.

– Askerlik sorunu olmamak.

– Kamu alanında çalışabilme haklarına sahip olmak.

Kamuya Personel Alım Süreçlerinde Özel Şartlar Nelerdir?

Ekim ayı içinde yapılacak olan kamu personel alımları için istenilen özel şartlar; çeşitli personel pozisyonlarına göre değişmektedir. Bu süreç içerisinde eğitim şartları ön planda yer alır. Eğitim şartlarına göre genel olarak KPSS puanları dikkat çeker. Bir başka bir ön planda yer alan özel şart ise özel yetenekler oluyor. Özel yeteneklerde çoğu zaman deneyim süreçleri de dikkat çeker.

Kamu personel alım süreçlerinde özel şartlar kapsamında Ekim ayı için detaylı bilgiler ilerleyen zamanlarda belirlenecektir. Sevindiren atama haberleri için gençler Ekimi ayını beklemektedir.

Tüm ilanlar için tıklayınız.


#Kamuya #İlkokul #Mezunu #Memur #Personel #Alımı #Ekim #Ayı #Kamu #İş #İlanları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu