Yaşam
Trend

Karadağ Asgari Ücret 2022

Karadağ Asgari Ücret konusunu inceleyeceğimiz içeriğimizde aynı zamanda Karadağ Alım Gücü ve Ekonomik durumu da sizler için inceleyeceğiz. Bir Balkan ülkesi olan Karadağ’ın denize kıyısı da bulunmaktadır. Bunun yanında Karadağ para birimi olarak Euro kullanmaktadır. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz. karadağ asgari ücret

 

Karadağ Asgari Ücret saatlik olarak 0.625€ kazanmaktadırlar. Son zamanlarda asgari 330€ olan asgari ücret 450€’ya çıkartılmıştır. Asgari ücretleri 450€ olan bu ülke yaklaşık olarak Ülkemizin 2 katı asgari ücret almaktadır. Ülke Avrupadaki en düşük vergi oranına sahiptir. Bu yüzden ülkede refah seviyesi yüksektir.

Bu ülkede farklı işler yapan insanlar asgari ücretlerini artırabilmektedir. Diğer Avrupa ülkelerine göre aldıkları asgari ücret biraz düşük olsa da Karadağ’da insanların alım gücü yüksektir. Arsa fiyatları oldukça uygun fiyata satılmaktadır. Fakat Karadağ’da çalışmak istiyorsanız mutlaka dil bilmeniz ve kendinizi mesleki açıdan geliştirmeniz gerekmektedir. karadağ asgari ücret

 

Karadağ Asgari Ücret 2022

 

Öncelikle Karadağ’da saatlik olarak kazanılan para yaklaşık 0.625€’dur. Ayrıca Karadağ’da minimum ücret günlük periyotta 15 Euro’dur yani 16 Dolar seviyesindedir. İnsanlar asgari ücretle aylık ise yaklaşık olarak 475 dolar seviyesinde bir para kazanmaktadır. karadağ asgari ücret

 

Karadağ Saatlik Asgari Ücret          0.66 Dolar         11 Türk Lirası           0.62 Euro

Karadağ Günlük Asgari Ücret         16 Dolar            270 Türk Lirası         15.15 Euro

Karadağ Aylık Asgari Ücret             475 Dolar          8020 Türk Lirası       450 Euro

 

Karadağ’da mesai saatlerinde belirli kısıtlamalar bulunmaktadır. Ülkede çalışan insanlar haftada en fazla 10 saat mesai yapabilirler. Çalışan işçilerin yıllık izin hakları 20 gündür. Çalışanların bu izinlerin haricinde en fazla 60 güne kadar iş gelememe durumu vardır.

 

İtalya Asgari Ücret asgari ücret konusu için ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Karadağ Yaşam Maliyeti

Özellikle et ve et ürünlerinin kilosu oldukça uygundur. Asgari ücretle çalışan bir kişi rahatlıkla et tüketebilmektedir. Karadağ’da yaşam o kadar iyi ki bir dönüm arsayı bazı yerlerde 5 Euro olarak görürseniz şaşırmamanız lazım. Turistik yerler dışında da insanların ücretsiz bir şekilde konaklayabilecekleri yerler mevcuttur. Ülkeye yurt dışından gelmek istiyorsanız mutlaka ve mutlaka dil bilmeniz gerekmektedir. Karadağ Yaşam Maliyetine örnek olarak aşağıdaki bazı ürünlerin fiyatını verebiliriz.

  • 250 gram ekmek: 0.26€
  • 12’li yumurta: 1.46€
  • Bir litre süt: 7.73€
  • 1 kilo elma: 0.79€
  • Mc Donalds menüsü: 3.4€

Karadağ Alım Gücü

Bu ülkede alım gücü yüksektir. Ülkede tarım oldukça gelişmiş alanların başında gelmektedir. Ülkenin diğer en önemli kaynağı ise madenciliktir. Hizmet sektörü ülkenin büyük bir çoğunluğunu karşılamaktadır. Turizm açısından da oldukça fazla turist alan bir ülkedir. Karadağ Avrupada’ki en düşük vergi oranına sahip ülkedir. Yani ülkede asgari ücretle çalışan bir kişi de rahatlıkla yaşamını sürdürebilir. Bunun yanında ev ve arsa fiyatları da son derece uygundur.

 

Karadağ‘da İş Fırsatları

Karadağ’da iş fırsatları arıyorsanız özellikle ülkenin en önemli geçim kaynakları olan inşaat ve turizm sektöründe çalışabilirsiniz. Bunun içinde kesinlikle dil bilmeniz gerekmektedir. Bu ülkede iş bulmak için kişisel beceri ve eğitimleriniz olmalıdır. Fakat buraya çalışma izni almak son derece basittir. Çalışma izni alabilmek için düşük bir sermayeyle bir şirket kurulması yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu