Sinema Dizi

''Koca cihan başıma dar oldu oğul!'' – Uyanış Büyük Selçuklu 29. BölümUyanış: Büyük Selçuklu 29. Bölüm Özet

Sencer ile Tapar, kılık değiştirmiş ve Şelemzar’a girmeyi başarmıştı. Surların içinde operasyona devam edip Şelemzar’ın kapısını Melikşah’ın ordusuna açmayı başarmıştı. Fakat görünürde ne Melikşah ne de ordusu gelmişti Şelemzar önlerine! Sencer, Tapar ve Alplar o an ölümcül bir cenderenin içine sürüklendiklerini fark etmişler ve etrafları Batıni fedailerince kuşatılmıştı. Sencer, Tapar ve Alplar bu ölüm çıkmazından nasıl kurtulacaklardır?
Sır açılmış; bu giz Selçuklu hanedanına ayan olmuştu! Bunun üzerine Turanşah intikam aramaya Isfahan’a gelmişti. Zira babası Kavurd’un ölümünü bu sırra bağlamakta ve babasının ölümünde baş failin Nizamülmülk olduğunu düşünmekteydi. Bu yüzden Sencer ile Tapar’ın operasyonunun başarıya ulaşabilmesi için süratle Şelemzar’a hareket eden Melikşah’ın önünü Turanşah kesmişti! Turanşah, Nizamülmülk’ü Melikşah’ın önüne getirmiş ve Nizamülmülk’ü öldürmekle tehdit etmişti. Turanşah, Nizamülmülk’ü öldürmeyi başarabilecek midir? Melikşah’a açıkça meydan okuyan Turanşah, Melikşah’ın gazabından kurtulabilecek midir?
Öte yandan Turanşah, Melikşah ile baş edebilmek için Tekiş ile ittifaka soyunacaktır. Turanşah ve Tekiş’in ittifakı nelere gebe olacaktır?
Tüm bu kötü gidişata rağmen Melikşah, Şelemzar’ı Hasan Sabbah’ın elinden almayı başarabilecek midir?
Zübeyde’nin başhatunluk makamından alınmaması üzerine haksızlığa uğradığını düşünen ve bunu Melikşah’a açık açık dile getirmekten çekinmeyen Terken, Zübeyde’ye karşı bir oyun kuracak mıdır? Başulu ile Sencer’in hanedanda yer almasının kendisine karşı bir tehlike barındırdığını düşünmesi onu nasıl davranmaya itecektir?

#UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!

——————–
Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

——————–

TRT 1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

158073 Kişi Okudu    –    2430 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#3939Koca #cihan #başıma #dar #oldu #oğul3939 #Uyanış #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

24 Yorum

  1. Gerçekten oğluymuş gibi üzülüp ağlıyor nasıl güzel bir insan hace 😥❤ sencerin yanındaki bütün adamları hace mi büyütüp bu yaşa getirmiş

  2. Ah hace baba ah. Senin oğul diyerek döktüğün göz yaşların Vallahi bizim bağrımızdan kan oldu aktı. Sen nasıl bir babasın öyle Hace baba.!!

  3. Haceee erittin yaktın bizi yüreğimiz kan ağladı vallahi Hace sen nasıl bir yürek taşımış sın ALLAH rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah 🤲 Atabeylerimiz 🇹🇷SELÇUKLU🇹🇷 OSMANLI 🇹🇷🏹⚔️🦅

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu