Sağlık

Makyajınızı temizlerken cildinizi besleyin – Kadın ve Kadın

Kadınların vazgeçilmezi makyaj doğru temizlenmediğinde cilde zarar verebilir. Makyajın doğru temizliği cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Makyajınızı temizlemediğiniz ya da ertelediğinizde gözenekleriniz kapandığı ve cildiniz nefes almadığı için sivilce oluşumuna neden olur ve gözenek oluşumuna da sebep olabilir. Peki hem doğal yollardan cildinizi temizlemek hem de cildinizi beslemek, canlılık katmak ister misiniz? Doğal yağlarla bu oldukça kolay!

Zeytinyağı

Birkaç damla zeytinyağı ile yüzünüze masaj yapın ve makyaj temizle pamuğunuzu ılık suyla ıslatarak yüzünüzü fazla yağdan arındırın. Zeytinyağı cildinizi yatıştıracak, temizleyecek ve nemlendirecektir. Böylece yumuşacık bir cilde kavuşabilirsiniz.

organik zeytinyagi

Badem Yağı

Badem yağı yağlı ciltlere uygulanırken birkaç damla zeytinyağı ile karıştırıldığında yağlanmanın etkisini azaltır. Genelde yağlı ciltler bu yöntemle kullanmayı tercih edebilirler. Ayrıca badem yağı kaş ve kirpikleri güçlendirmek ve gürleştirmek için kullanılabilir.

5dd390ef55427e1bccf7bb9b 1579601706 362186

Aloe Vera Yağı

Yanık, kesik, kuruluk, vücuttaki birçok rahatsızlığa iyi gelen aloe vera işte burada da karşımıza çıkıyor. Aloe vera ile makyajınızı kolayca temizleyebilirsiniz. Özellikle göz makyajınızı temizlerken çok işinize yarayacak. Gözü tahriş etmez, cildi yumuşatır, parlatır ve kızarıklıkları giderir. Böylece pürüzsüz ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

istock 532172108


#Makyajınızı #temizlerken #cildinizi #besleyin #Kadın #Kadın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu