Haber
Trend

Meclis Tatili Ne Zaman Bitiyor?

Meclis tatili ne zaman bitiyor?” sorusu yaz aylarının sonlarına gelinmesiyle birlikte daha fazla sorulur oldu. 2021 yılının ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 5. yasama yılı başlamıştı. Yasama yılı sona erdikten sonra milletvekilleri tatile başlamışlardı. Meclis tatili sırasında bazı komisyonların çalışmalarına devam etmelerine yönelik önerge kabul edildi. Bu komisyonlar arasında Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu da bulunmaktadır. Meclis tatili ne zaman bitiyor, sorusunun cevabı ise bu dönemlerde pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

 

Meclis Ne Zaman Tatile Girdi? 

Mahir Ünal tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1 Temmuz 2022 Cuma günü tatile gireceği yer alıyordu. Bu tatille beraber çeşitli kanunlar konusunda beklenti sahibi pek çok vatandaş tarafından meclis tatili ne zaman bitiyor, sorusu sorulmaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclis Tatili Ne zaman Bitiyor? 

Meclis tatili ne zaman bitiyor sorusunun cevabına gelecek olursak;

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun verdiği aradan sonra ekim ayında mesaisine tekrar başlayacağı tahmin edilmekteydi. Daha sonra Resmî Gazete’de yayınlanan karara göre, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1 Temmuz Cuma günü başlayarak 1 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’da toplanmak üzere tatile girmesinde, genel kurulun 1 Temmuz tarihindeki 111. Birleşiminde karar verildiği bildirildi.

Özetleyecek olursak; Türkiye Büyük Millet Meclisi, geçtiğimiz temmuz ayının basında tatile girmişti. Bu tatil sürecinde bazı komisyonların çalışmalarına devam etmelerine yönelik önerge kabul edildi ve bu komisyonlar görevlerine devam etti. Bu tatil sürecinin 3 ay sürecek ve 1 Ekim 2022 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tekrar toplanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu