Sağlık

Mide bulantısı yaşayanlar evde basit yöntemlerle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz!

4)Elma sirkesi deyip geçmeyin!

Özellikle lezzetli değil, ancak hafif bir bulantı hissi için etkili: metabolizmayı uyaran ve antibakteriyel etkiye sahip elma sirkesi. Bunu yapmak için bir çorba kaşığı yaklaşık 250 ml su ile karıştırın ve sıvıyı küçük yudumlarla içirin.

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? - Acıbadem Hayat

5) Bitki çayları tüketmek mideyi rahatlatır

Bitkisel çaylar mide bulantısı için özellikle popüler ev ilaçlarıdır. Kimyon, papatya, rezene, anason veya naneden yapılan bir çay mide bulantısını ve kusmayı azaltır ve sindirim sistemini sakinleştirici etkisi vardır.

Örneğin nane, yapraklarında çoğunlukla mentolden oluşan esansiyel yağlar içerir. Bir bardak ılık nane çayı içmek sadece sindirimi hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda rahatlatıcı bir etkiye de sahiptir. Çayı oldukça ince ve çok sert olmayacak şekilde hazırlayın, böylece mentol mideyi fazladan zorlamaz. 

Hangi Bitki Çayı Ne İşe Yarar ve Nasıl Demlenmeli? - Vuslat Bakay

6) Temiz hava size iyi gelecek! Yaralarınızı saracak…

Ayaklarınızın üzerinde dengesiz hissediyorsanız, temiz hava harikalar yaratabilir. Kısa bir yürüyüş, uygun havalandırma veya sadece açık bir balkon kapısı mide bulantısı ve olası kusmayı azaltabilir. Temiz havayı yavaş ve derin bir şekilde soluyun. Bu tüm vücudu rahatlatır.

Yanlış nefes almak hasta ediyor


#Mide #bulantısı #yaşayanlar #evde #basit #yöntemlerle #sorunu #ortadan #kaldırabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu