Mobil

Poco X5’in işlemcisi test sonucuyla görüldü

Poco X5 kısa süre içinde resmiyet kazanması beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Geekbench’te gerçekleştirilen benchmark testi, telefonun işlemci ve RAM kapasitesi gibi bilgileri gözler önüne seriyor.

Akıllı telefon Geekbench’in veri tabanına Xiaomi 22111317PG model adıyla giriş yaptı. Tek çekirdekte 693, çoklu çekirdek performansında ise 2311 puan alan telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 695 işlemcinin bulunduğu görülüyor. Bu işlemciye 8 GB RAM eşlik ediyor. Android 12 işletim sistemini ise MIUI 13 kullanıcı arayüzü tamamlıyor.

Daha önceki dedikodulara göre, X5 büyük ölçüde Redmi Note 12’nin yeniden isimlendirilmiş bir versiyonu olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Redmi Note 12’deki Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1’in yerini Snapdragon 695’in alacak olması iki cihaz arasındaki temel fark olacak gibi görünüyor.

Poco X5 ile birlikte Pro versiyon da tanıtılacak

Poco X5 işe birlikte telefonun Pro versiyonunun da tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu telefonun da Redmi Note 12 Pro Speed’in yeniden adlandırılmış versiyonu olması bekleniyor. Telefonun kalbinde Snapdragon 778G işlemcinin bulunacağı söyleniyor.

#Poco #X5in #işlemcisi #test #sonucuyla #görüldü

Facebook

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu