Kamu İş İlanları

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı 2. Dönem Yeniden Atama Kurası

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir atama projesi geldi. 2022 yılı 2 dönemi yeniden atama kurası çekileceği belirlendi. Daha önce sağlık bakanlığı bünyesinde çalışıp istifa edenlere de iş ilanlarında yer verilmiştir.

2022 yılı Sağlık Bakanlığı çok sayıda personel alımı yapmıştır. 2022 yılında sonlarına yaklaşırken yeniden atama kurası yapılacağı belirlendi. 2 dönem yeniden atama kurasına göre boş kontenjanlarının giderilmesi için atamalar yapılacaktır. Alımlar kuru ile yapılacak olup herhangi bir mülakata tabi tutulmayacaktır.

İş ilanları arayanlar için Sağlık Bakanlığı 2022 yılı 2 dönem personel atamak orası sadece daha önce sağlık bakanlığı bünyesinde hizmet etmiş olup işinden Kendi isteğiyle istifa eden kişilere kapsamaktadır. Bunun yapılmasının nedeni ise Sağlık Bakanlığı bünyesinde açılan boş kontenjanların giderilmesi için yapılmıştır.

Sağlık Bakanlığı Hangi Kadrolara Atama Yapılacak

Sağlık Memuru (Ortopedi), Sağlık Memuru (Protez/Ortez), Ortopedi Teknisyeni, Protez/Ortez Teknisyeni, Sağlık Teknikeri (Ortopedi) veya Sağlık Teknikeri (Protez/Ortez), Sağlık Teknikeri (Ağız ve Diş Sağlığı), Sağlık Memuru/Sağlık Teknikeri/Sağlık Teknisyeni (Diş/Diş Protezi) ile Diş Protez Teknisyeni, Sağlık Teknikeri (Fizik Tedavi), Sağlık Teknikeri (Patolojik Anatomi), Sağlık Teknikeri (Patolojik Anatomi), Sağlık Memuru/Sağlık Teknikeri/Sağlık Teknisyeni (Laboratuvar), Ebe ve hemşire vb. unvanlarda personel alımı yapılacaktır.

Kura Tarihi ve Bilgisi

Sağlık Bakanlığı personel alımı kurasına dahil olmak isteyenler için başvurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet adresi üzerinden giriş yaptıktan sonra personel bilgi sistemine giriş yaptıktan sonra hangi unvana atanmak istiyorsa seçip o ilana başvuru yapabilecektir.

Kuraya başvuru yapıp sonradan başvurusunu iptal etmek isteyen adaylar 09 Kasım 2022
Çarşamba – 25 Kasım 2022 Cuma saat 18:00’e kadar yine aynı sistem üzerinden başvurularını iptal edebileceklerdir.

Sağlık Personeli Alımı Şartları

Başvuru yapacak adaylarda sağlık bakanlığı tek şart aramaktadır. Daha önce sağlık bakanlığı bünyesinde istifa etmiş olmak yeterlidir. Yani daha önce Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan adaylar bu ilana başvuruda bulunabileceklerdir.


#Sağlık #Bakanlığı #Yılı #Dönem #Yeniden #Atama #Kurası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu