Sinema Dizi

Sencer ve Alpleri Mahkemeye Çıkıyor! – Uyanış Büyük Selçuklu 11. BölümUyanış: Büyük Selçuklu 11. Bölüm Özet

Sencer, Kutsal Emanetlerle birlikte Konstantinopolis’e varmak için Yorgos ile işbirliği yapan Kasım’ı yakalamayı başarmış, ihaneti ortaya çıkarmıştı.
Müslümanlardan kaçırmakta olduğu Kutsal Emanetleri almış ve işlediği suçlardan ötürü Yorgos’u öldürerek cezalandırmıştı. Bu zorlu mücadeleden sonra elinde Kutsal Emanetlerle Isfahan’a dönen Sencer’i kötü bir sürpriz beklemekteydi. Zira Hasan Sabbah’ın kurduğu bir tuzak neticesinde Dukas’ın karısı öldürülmüş, katilini Sencer’in azmettirdiği iddiası ortaya atılmıştı. Sencer, Dukas ve karısının ölümüne sebebiyet vermekten yargılanmak üzere tutuklanmıştı.
Bunun üzerine cinayetlerin diğer failleri olarak görülen Sencer’in arkadaşları da yargılanmak üzere tutuklanırlar. Nizamülmülk, yargılanacak olan Sencer ve arkadaşlarının suçsuz olduğunu ispatlamak için ne yapacaktır? Hasan Sabbah, Sencer’in idam edilmesini sağlamak için hangi yöntemlere başvuracaktır? Sencer’in haksız yere yargılanmasına ve idam cezasına çarptırılma ihtimaline karşı Başulu’nun tepkisi ne olacaktır?
Öte yandan Sencer üzerinden Nizamülmülk’ü köşeye sıkıştırmaya çalışan Hasan Sabbah, peşinde olduğu Nizamülmülk’ün hususi yiğitlerinin listesini ele geçirmeyi başaracaktır. Hasan Sabbah bu gizli evrakın içindeki hangi büyük sırrı öğrenecektir?
Diğer yandan Tapar ile omuz omuza hainlerle çatışmaya giren Elçin, Melikşah’ın takdirini ve saygısını kazanmıştı. Melikşah ile Elçin’in her geçen gün biraz daha yakınlaşmasına şahit olan Terken ne yapacaktır? Elçin’e duyduğu öfke onu nasıl bir önlem almaya itecektir?

#UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!

——————–
Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

——————–

TRT 1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

2621438 Kişi Okudu    –    21994 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Sencer #Alpleri #Mahkemeye #Çıkıyor #Uyanış #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

29 Yorum

  1. Tıpkı Tayyip Erdoğan maşallah oda mahkemelere asla müdahale etmez hep adalet peşinde koşar boğazından bir gram haram lokma geçmez heleki çocuklarının boğazından asla heleki damatlarının boğazından tövbe bismillah asla geçmez

  2. شو راح يتغير حاتا ولو فضحت اسر باشؤلو قصدى يذا ادالا ليش حاتا انارف ابن اسلطان شو راح يتغير يعني العدلا تتغير الاشان هوا ابن اسلطان اذا خين لازم يتعقب حاتا ولو ابن اسلطان الفروض تهول تسبت برؤتو قصدى امو يعني باش الو انا بعرف انو سنجار بريء الادعا بدهون يتخلصو منو

  3. Bu kadro dağılırmı. Dizisi.çokseyredilen bir dizi bukadar çabuk harcanırmı ..bukadroya.güzelbir Sinema filmi yakışmazmı…hrelde yapımcılar kafasını kuma gömdü .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu