Sağlık
Trend

Simit Diyeti Nasıl Uygulanır?

Kilo vermede bir mucize olarak bahsedilen, gevrek diyeti nedir nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

İçindekiler

Simit Diyeti Nasıl Yapılır?

Simit diyeti nasıl yapılır, hamur harcı işinden vazgeçemeyen ve simit yemeyi seven kişiler tarafınca uygulanan ve kilo verdirdiği söylenilen popüler ve güncel bir diyet listesidir. Diyet önerilerini açıklamadan ilkin, bu biçim diyetleri uygulamadan önce kesinlikle uzman bir doktora danışmanızı tavsiye ederiz.

 

Simit Diyeti

Kilo problemi; günümüzde yaşam şartlarının bizlere yaşattığı en büyük olumsuzluktur. Hareketsiz yaşam, yanlış beslenme ve sağlığı tehdit eden besinler insanların şişman olmalarına neden olmuştur.

 

simit diyeti
simit diyeti

 

Medya ciddi boyuta varan şişmanlık problemine karşı bizleri uyarmakta ve ilerde yaşanacak büyük tehlikeyi anlatmaktadır. Meydana getirilen araştırmalar bayanların kilo almaya daha uygun olduklarını ve kilo vermek için daha fazlaca çaba harcadıklarını belirtiyor.

Bu mevzuda bilgili olan bireyler sıhhatli bir diyet programı uygulamakta ve spor yapmaktadırlar. Uygulayacakları rejimi seçerken programın;  besleyici, doyurucu, sıhhatli ve ergonomik olmasına itina gösterirler.

 

simit ayran diyeti yapanlar
simit ayran diyeti yapanlar

 

Ev hanımları diyet programına uyma yönünden çalışan bayanlara oranla daha şanslıdırlar. Çalışan bayanların ise tercihi, diyetin uygulanmasının ve hazırlanmasının kolay olmasıdır.  İnternette diyetlerle ilgili araştırma yaptığınız vakit son dönemde en fazlaca tercih edilen simit diyeti ile karşılaşabilirsiniz.

 

Gevrek Diyeti Nedir?

Uygulanması fazlaca kolay bir rejim olan simit diyeti, sizin haftada 3-6 kilo arası vermenize olduğu iddia edilmektedir. Simit nasıl yapılır, simit diyetinin öteki avantajları; çoğumuzun simidi fazlaca seviyor olması, protein açısından varlıklı olması, doyurucu ve ekonomik olmasıdır.

 

gevrek diyeti
gevrek diyeti

 

Simit diyeti nasıl yapılır simit yapımında kullanılan yağ, pekmez, sirke, maya, tuz, şeker doğru oranda kullanıldığında bizlere kilo aldırmadan; kilo verdirmeye destek olacaktır. Yalnız şunu unutmamak lazımdır ki; simidin kontrolsüz tüketilmesi bizlere kilo aldırır.

Simit Diyeti Nasıl Uygulanır?

Peki, simit diyeti nasıl uygulanır. Sabahları ½ simit yanında tercihe nazaran şekersiz çay, kahve ya da diyet içecekler kullanabiliyorsunuz. Azca yağlı ve tuzsuz lor peyniri de sabah kahvaltınız da yer alabilir. Öğlen menünüz ise; 1 tane simit ve yağsız salata olacaktır. İsterseniz simidin yanında protein yönünden varlıklı olan ayranda tüketebilirsiniz.

 

Akşam yemeğinde diyetimiz epey varlıklı ve fazlaca tercihli.  Tercihinize nazaran protein ağırlığı olan tavuk, et, köfte, pirzolayı ızgara yapılmış şekilde yağsız salata ile birlikte tüketebiliyorsunuz.  Simit diyeti nasıl, yapılır simit diyeti hem sizin sıhhatli beslenmenizi sağlıyor; hem de zayıflamanızı kolaylaştırıyor.

Uzmanların mevzuyla ilgili ikazları; diyetin en fazla 7 gün uygulanmasıdır.  İkinci bir simit diyeti programı için iki hafta beklememiz gerekmektedir. Ek olarak bolca su içmek ve günlük minimum yarım saatlik yürüyüşler sıhhatli zayıflamamıza destek olacaktır.

 

Yukarıda yer alan kilo verme fikirleri, bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Bilgibedava olarak, sağlıklı kilo vermenin tek yolunun uzman doktorlar eşliğinde onların bilgi ve programları doğrultusunda olduğuna inanmaktayız. Dolayısıyla, bu tarz trend diyetleri uygulamadan önce kesinlikle doktora danışınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu