Sosyal Medya
Trend

Snapchat Bildirim Kapatma (Android ve IOS)

Snapchat bildirim kapatma işlemi nasıl yapılır? Bildirimleri de dönem dışı bırakabilir miyiz ve eğer öyleyse, bu Android yada iOS’ta tam olarak nasıl çalışır? Günde kaç tane push bildiriminin bir araya geldiğine ve çeşitli eylemler hakkında bilgilendirilmek isteyip istemediğinize bağlı olarak birçok Snapchat kullanıcısını ilgilendirebilecek bir sual, bildirimler oldukca ergonomik olabilir fakat kimi zaman de can can sıkan olabilir, bilhassa de oldukca fazla olduğunda. Yalnız birkaç rahat adımla Snapchat’teki bildirimleri dönem dışı bırakabilirsiniz, sadece aynı hızla yeniden etkinleştirebilirsiniz.

İçindekiler

Snapchat Bildirim Kapatma ve Açma

Snapchat bildirimlerini ayarlayabilirsiniz. Snapchat bildirimlerini zil sesi yada çalan, titreşen, LED yanıp sönen yada genel olarak bildirimi açıp kapatmak şeklinde istiyorsanız, hepsini uygulama ayarlarından kolayca yapabilirsiniz. Prosedür hem Android hem de iOS için aynıdır.

  • Telefonunuzda Snapchat uygulamasını başlatın.
  • Şimdi ana ekranın sol alt tarafındaki hayalet simgesine ve peşinden sağ üstteki dişli simgesine dokunun.
  • Ayarlarda artık “Gelişmiş” altındaki “Bildirim Ayarları”nı açıp değiştirebilirsiniz.
  • Burada yalnızca bildirim sesini yada yanıp sönen LED’i etkinleştirmek yada dönem dışı bırakmakla kalmaz, bununla beraber tam bildirimi de etkinleştirebilirsiniz.
snapchat bildirim kapatma
snapchat bildirim kapatma

Bu adımları takip ederek Snapchat bildirim kapatma işlemini kolay bir halde başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Snapchat Bildirim Sesi Değiştirilebilir Mi?

Snapchat’teki bildirim sesi hem Android hem de iOS’ta yalnızca sınırı olan seviyede değiştirilebilir. Sistem genelinde bildirim seslerini değiştirebilseniz de bu, öteki uygulamalar için de geçerlidir. Mevcut Snapchat versiyonunda yalnız Snapchat bildirim seslerini değişiklik yapmak mümkün değil. Bazı üçüncü parti uygulamalar yardımıyla bu ne kadar mümkün gözükse de  uygulama ve hesap güvenliği açısından kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu