Sosyal Medya
Trend

Snapchat Film Rulosu Nedir?

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat için gelen sorulardan bir tanesi Snapchat film rulosu nedir sorusudur. Film rulosunun ne işe yaradığı ve galerinizdeki fotoğrafların neden film rulonuzda olduğunu bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Film rulosu tabiri biraz akıl karıştırıcı bir isme sahip olduğundan Snapchat kullanıcıları yanlış bir şey yapmamak adına Snapchat film rulosu nedir gibi sorular sorabilmektedir. Genelde anılar ile karıştırılan bu özellik kullanıcıları tedirgin edebilmektedir. Çünkü Snapchat genel kulanım olarak her hamlede diğer kullanıcılara bildirim gönderdiğinden yanlış işlemler sonucu başka kişilere bildirim gönderebilme korkusu bulunmaktadır.

 

snapchat film rulosu nedir
snapchat film rulosu nedir

 

İçindekiler

Snapchat Film Rulosu Nedir?

Öncelikle Snapchat film rulosu nedir sorusuna cevap vereceksek eğer film rulosu, galerinizin uygulamadaki adıdır. Gönderilen ve alınan snapler film rulosuna kaydetmediğiniz sürece galerinize düşmeyecektir. Bunun için snaplerinizi göndermeden önce sol alt kısımda yer alan film rulosuna kaydet butonuna basmalısınız. Bu sayede gönderdiğiniz snapleri hem anılar kısmınızdan hem de film rulosu kısmında görebilirsiniz. Snapchat üzerinden film rulosunu açmak isterseniz eğer aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Kamera ekranındayken fotoğraf çekme butonunun solunda yer alan küçük butona tıklamalısınız.
  • Karşınıza gelecek olan anılar sayfasının sağında yer alan film rulosu sekmesine tıklayınız.
  • Burada karşınıza çıkacak olan görseller Snapchat veritabanında yer almamaktadır. Sadece galerinizde olan fotoğraf ve videoları görebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde sizler de uygulama içerisinden film rulosuna nasıl erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu film rulosunu kullanarak galerinizde yer alan görsel ve videoları başka kişiler ile paylaşabilirsiniz. Bu sebepten dolayı kullanışlı bir özelliğe sahiptir.

 

Snapchat Film Rulosuna Kaydetme

Snapchat film rulosu nedir sorusundan sonra başka kişilerin gönderdiği snapler galeriye nasıl kaydedilir sorusu sorulmaktadır. Bu sayede başka kişilerin gönderdiği snapleri sohbette kaydettikten sonra galerinize de kaydedebilirsiniz. Ancak bu işlem sonrasında karşı tarafa bildirim gideceğini unutmamalısınız. Ve süreli gönderilen snaplerde film rulosuna yani galeriye kaydetme özelliği yoktur. Gelen snaplari galerinize kaydetmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • Gelen snapi kaydetmek için snapi açtıktan sonra sohbetten çıkmamalısınız. Ya da genel sohbet ekranındayken uygulamadan çıkmadan sohbete girmelisiniz.
  • Sonrasında tekrar oynatmak kaydetmek için uzun basılı tut kısmına uzun basılı tutmalısınız.
  • Bu adım sonrasında sohbette kaydet butonuna basmalısınız.
  • Sohbette kaydederek Snapchat sunucularında bu fotoğrafa devamlı olarak ulaşabilirsiniz. Ve kaydettiğiniz fotoğrafa uzun bir şekilde basmalısınız. Karşınıza gelen ekranda film rulosuna kaydet butonu çıkacaktır.
  • Film rulosuna kaydet butonunu kullanarak fotoğrafın galeriye düşmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımlar Snapchat film rulosu nedir sorusunun az çok özetidir. Sizler de bu adımlar sayesinde tarafınıza gelen snapleri galerinize kaydedebilirsiniz. Bu işlemler ile yaşadığınız hatıraları kalıcı hale getirebilirsiniz. Gelen snapleri film rulosuna kaydettiğinizde karşı tarafa film rulosuna kaydettiğinize dair bildirim gittiğini unutmamalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu