İnternet
Trend

Spotify Çapraz Geçiş Nedir?

Spotify Çapraz Geçiş Nedir; Kimi zaman Spotify çalma listenizdeki geçişler dalgalı geliyor. Bu sebeple şarkılar koordineli değil. Spotify Çapraz Geçiş Nedir sorusu burada ehemmiyet kazanıyor. Spotify çapraz geçiş nedir özelliği burada destek olabilir. “Nasıl Yapılır” bölümünde ergonomik işlevi kendi başınıza nasıl etkinleştirebileceğinizi açıklıyoruz. Peki Spotify çapraz geçiş nedir?

Spotify’daki çalma listelerine inanılmaz oranda süre ve emek harcayan insanoğlu var. Ve biz yalnız uygulamanın ustalaşmış yada yarı ustalaşmış kullanımından bahsetmiyoruz. Hususi kullanıcılar da iyi bir dinleme deneyimi için fazlaca fazla enerji harcarlar.

Sadece tüm şarkıların muhteşem bir halde koordine edilmesi daima sorunsuz bir halde mümkün değildir. Bunun sebebi: Birçok şarkının şaşırtıcı bir sonu vardır yada sonraki şarkının başlaması birkaç saniye sürer.

Spotify Çapraz Geçiş Nedir?

İşte tam da bu aşamada Spotify çapraz geçiş devreye giriyor. Bu özellik, Spotify çalma listenizdeki iki şarkı içinde yumuşak ve uyumlu geçişler oluşturmanıza olanak tanır. Tamamımız bu ergonomik özelliği radyodan yada kulüpten biliyoruz.

Bu geçişlerin dinleme deneyimi için gerçek bir gelişme bulunduğunu da biliyoruz. Bu yüzden bugünün “Iyi mi Yapılır” bölümünde hesabınızda Spotify çapraz geçiş’i iyi mi etkinleştireceğinizi açıklıyoruz.

Spotify Çapraz Geçiş Nasıl Açılır?

  • İlk olarak, akıllı telefonunuzdaki Spotify uygulamasını açın.
  • Uygulama açıldığında, sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayın.
  • Artık ayarlara geldiniz. Burada, “ Oynatma ” nın tarafındaki oku tıklayın.
  • Şimdi Spotify size sayısız seçenek sunuyor. Sağ üstte, çapraz geçiş (crossfade) altında bir kaydırıcı bulacaksınız.
  • Artık bunu her saniye sıfır ile on iki saniye içinde manuel olarak hareket ettirebilirsiniz. Altı saniyelik bir geçiş seçtik.
  • Şimdi Spotify Crossfade yardımıyla bir şarkı dinliyorsanız, bir sonraki şarkıya otomatik geçiş ayarlanan zamandan itibaren başlayacaktır.
spotify çapraz geçiş nedir
spotify çapraz geçiş nedir

İşte bu kadar! Spotify çapraz geçiş hususi durumunu kolay bir halde etkinleştirdiniz ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu