İnternetNasıl YapılırSosyal Medya
Trend

Spotify Ne Kadar İnternet Yer

Spotify ne kadar internet yer yazımızda açıkladık. Hayatımızın içerisinde her daim bulunan müzik, rahatlamak, dinlenmek, deşarj olmak, stres atmak, konsantre olabilmek için ofiste, evde, araçta, okulda, sokakta hayatımızda vazgeçilmez bir araçtır. Bu araca hizmet etmek için dijital ortamda, internetli müzik dinlemeye yeni boyutlar getiren farklı müzik veri akış sistemi olan spotify programı oldukça akıllı ve yeni bir uygulamadır.

Dünyada oldukça ünlü plak yapım şirketlerinin kayıtlı olan, seçilmiş milyonlarca şarkısını anında erişip dinleyebilmeyi sağlayan müzik ve video aktarma hizmetidir.

Dijital hizmetlerin çeşitlenmesiyle spotify ne kadar internet yer sorusu da gündeme geldi, müzik zevklerimiz de değişmeye başladı. İnternet ağının giderek genişlemesi dünyanın her yerinde her an bağlantı kurabilmekte, her istediğine hemen ulaşabilmek ve gereksinimlerimizi karşılayabilmekteyiz.

Eski zamanlarda insanlar sevdikleri sanatçıların albümlerini alabilmek için müzik marketlere birebir giderlerken günümüzde sevdikleri sanatçıların eski yeni tüm şarkılarına dijital ortamdan telefon, bilgisayar tablet aracılığı ile her istediğinde ulaşabiliyor. Kullanıcıların en çok merak ettiği ise spotify ne kadar internet yer konusudur. Bu platformda kalite olarak ne kadar yüksek veya düşük kalitede kullanılırsa o kadar veri kullanımı yer.

Spotify ile artık her istediğiniz albüme, istediğiniz single’a, eskilerden ya da yeni çıkmış olan tek şarkılara anında ulaşabiliyor. Her hafta hatta her gün yeni şarkıları izleyip dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca kendi dinleme listenizi oluşturabiliyor, hatta uzmanların hazırladıkları listelere ortak olabiliyor bu zevki diğer üye arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz.

 

spotify ne kadar internet yer
spotify ne kadar internet yer

Spotify Ne Kadar İnternet Yer İçerikleri Neler?

Spotify İçerikleri ücretsiz dinleme seçeneğinde internetiniz mevcut ise müzik çalma gibi sıradan temel işlevlerini kullanabiliyorsunuz. Ayrıca iki farklı seçeneği ile isteğiniz üyeliği seçerek Spotify içerikleri imkânlarından faydalanabiliyorsunuz. Peki, spotify ne kadar internet yer sorusunun cevabı ise dinlenen şarkının süresine göre değişir.

Spotify Premium seçeneğinde ise, reklamsız ve her zaman istediğiniz müzikleri yanınızda taşımak internetsiz, çevrimdışı da kullanmak istiyorsanız aylık çok küçük bir miktar ödeyerek Spotify İçerikleri seçenekten faydalanabiliyorsunuz.

Spotify Family hesabı ise sonuncu ve çok özellikli bir seçenektir. Genel hatlarda Premium seçenekle aynı olmakla birlikte her aile ferdinin kendi ayrı Premium hesabı oluyor kullanıcı dahil beş kişi az bir bedel ödeyerek bu imkanlardan faydalanabiliyorsunuz.

Spotify Çeşitleri?

Spotify Çeşitleri kalite ayarlarında, üç dakikalık bir şarkıyı örnek olarak kullandığı zaman ne kadar internet verisi yediği şu şekildedir;

(24 kbps) Düşük kalitede ortalama üç dakikalık bir şarkı bir dakikada 0.18 Mb veri kullanıyorken bir saatte ise 10,8 Mb veri kullanımı sağlar. Bu düşük kalitede 1 GB ulaşılması ise 92,5 saat sürer.

(96 kpbs) Normal kalitede şarkı uygulaması üç dakikalık bir şarkıda bir dakikada 0,72 Mb veri harcıyorken bir saatte 43,2 Mb internet verisi harcar. Bu ortalama hız kalitesinde 1 GB ulaşılması ise 23,1 saat sürer.

(160 kpbs) Yüksek kalitede üç dakikalık bir şarkı bir dakikada 1,2 Mb veri harcıyorken, bir saatte 72 Mb internet harcar. Yüksek kalitede bir şarkı dinlerken 1 GB ulaşılması ise 13,8 saat sürer.

(320 kpbs) Çok Yüksek kalitedeki Spotify çeşitleri uygulamasında bulunan en yüksek müzik kalitesi üç dakikalık bir şarkı için dakikada 2,4 Mb veri harcıyorken saatte 144 Mb internet verisi harcar. Bu ortalama hız kalitesinde ki bir şarkıyı dinlerken 1 Gb ulaşmak 6,9 saat sürer. Spotify ne kadar internet yer sorusunun cevabı bu şekilde verilmiş olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu