İnternet
Trend

Telefonsuz Gmail Hesabı Nasıl Açılır? 2022

Telefonsuz Gmail Hesabı Nasıl Açılır; Bu zamanda oluşturulan tüm üyelikler telefon numarası istemektedir. Bundan 2 yıl önce telefon numarası eklemek sadece öneri olarak kullanıcılara sunulmaktaydı.

Şimdi ise üyeliklerin en önemli unsurlarından biri olan telefon numarası, hem oluşturulan hesabın gerçek kullanıcıya ait olduğuna hem de şifre çalma veya izinsiz hesap girişimini engellemek için en önemli güvenlik unsurlarından biri haline gelmiştir.

Peki telefon kullanmayan kişiler nasıl bir hesap açabilir?

Telefon numarası olmadan hesap açmak için Gmail’in eski versiyonu olan v2 sürümü üzerinden hesap açacağız. Bu sürümde telefon numarası istenmemektedir. Sadece Öneri olarak size sunulmaktadır. Bu sayede telefonsuz gmail hesabını kolay bir şekilde açabilirsiniz. Bu sürümü kullanabilmek için gizli tarayıcı kullanmanız gerekir. Bu şekilde oturum açmış olduğunuz Google Chrome gizli sekmesini kullanarak hızlı bir şekilde hesap oluşturabilirsiniz.

 

Öncelikle telefonsuz Gmail hesabı oluşturmak için Google Chrome veya farklı bir tarayıcı üzerinden size ait olan bir google hesabının açık olmaması gerekir ya da tarayıcıda açık olan hesabın gizli sekmesini kullanarak hesap açma işlemine devam edebiliriz.

Daha anlaşılır bir şekilde olması için sizlere resimli bir şekilde anlatarak ve sizde aynı şekilde yaparak açabilirsiniz. Peki bu telefonsuz gmail hesabı nasıl açılır konusuna gidelim! Unutmayın bu yöntem tüm cihazlarda yapılabilir. Aynı zamanda günce sadece 2 kez yapabilirsiniz.

Telefonsuz Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Kullandığınız herhangi bir tarayıcıyı açın.

Kullandığınız tarayıcının gizli sekmesini kullanın. Google Chrome’da sol tarafta bulunan üç noktayı tıklayın veya CTRL + SHİFT + N kısa yolunu kullanarak açabilirsiniz.

 

telefonsuz gmail hesabı nasıl açılır
telefonsuz gmail hesabı nasıl açılır

 

Gizli sekmeyi açtığınızda sadece yapmanız gereken vereceğim linki kopyalayarak gizli sekmeye yapıştırmanız yeterli olacaktır. Bu sayede gizli sekme açıkken işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu aşamada nasıl yeni bir Gmail hesabı açıyorsak o şekilde kayıt olmamız yeterli olacaktır. Eğer Gmail hesabının nasıl açıldığınız bilmiyorsanız, hazırlamış olduğumuz Gmail hesabı nasıl açılır makalesine bakabilirsiniz. Günlük sadece kullanmanız gerekir. Bunun nedeni eğer google bu şekilde hesap açtığınızı anlarsa, açmış olduğunuz tüm hesapları kapatır bilginiz olsun.

 

telefonsuz gmail hesabı nasıl açılır
telefonsuz gmail hesabı nasıl açılır

 

Yukarıdaki resimde siyah olarak belirttiğimiz yerde gördüğünüz gibi isteğe bağlı olarak telefon numarası istemektedir. Ama bir kurtarma epostası eklemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bu linki kopyalayarak hesap işlemini yapabilirsiniz. Eğer takıldığınız herhangi bir yer olursa yorum kısmına belirtirseniz yardımcı oluruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu