Sosyal Medya
Trend

TikTok Tekrar Paylaşma Nedir?

TikTok Tekrar Paylaşma Nedir; Twitter’ın retweet’inin kendi sürümünü, kullananların platformdaki videoları kendi takipçileriyle paylaşarak güçlendirmelerine olanak tanıyan yeni bir “Yeniden Paylaşma” düğmesinin eklenmesiyle kontrol ediyor. Yeniden Paylaş düğmesi, videoyu başka bir yerde mesajlar, metinler yada toplumsal medya gönderileri vasıtasıyla arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz “Paylaş” menüsünde bulunur. Videoyu direkt arkadaşlarınızla paylaşmak yerine, Yeniden Paylaş düğmesi videoyu TikTok’taki arkadaşlarınıza tanıtır.

Sadece bir Twitter retweetinden değişik olarak, tekrardan gösterilen video kendi TikTok profilinizde gösterilmez. Videoyu yalnızca arkadaşlarınızın sizin için yayınlarına gönderir.

TikTok Tekrar Paylaşma Nedir?

TikTok Tekrar Paylaşma Nedir sorusuna Twitter örneği ile cevapladık. Fakat bu özellik tüm videolar için kullanımda değil. Mesela, Keşfet sayfasından yada TikTok gelen kutunuzda bir arkadaşınızın paylaşımından bir video bulursanız, orada Yeniden Paylaş düğmesini görmezsiniz. Yalnızca uygulamada “Sizin İçin” yayınınıza göz atarken karşılaştığınız videolarda görünür, onayladık. Başka bir deyişle, aslına bakarsan algoritmik olarak önerdiğiniz ve artık daha çok kişinin görmesini istediğiniz videonun görünürlüğünü artırmanın bir yolu.

tiktok tekrar paylaşma nedir
tiktok tekrar paylaşma nedir

TikTok Tekrar Paylaşma Ne İşe Yarar?

Bununla beraber, kullananların bugün diğerlerinin videolarını tekrardan paylaşma yöntemi olan orijinal içerikle birleştirerek yada düello yaparak, bunu gerçekleştirmek için kullananların kendi videolarını oluşturmalarını gerektirmemektedir. Bu, kullananların TikTok videolarıyla etkileşim kurmaları ve bu tarz şeyleri tekrardan paylaşmaları için oldukça kolay bir yol sağlar ve daha eylemsiz kullanıcıları platforma katılmaya teşvik edebilir.

Bu özellik hem de bir TikTok öncüsüne geri dönüyor: Twitter tarafınca satın alınan ve seneler ilkin kapatılan Vine olarak malum kısa biçimli video platformu.

Tekrardan Yayınlama ve Vine

Vine ek olarak bir zamanlar, kullananların daha çok görünürlük için bir videoyu tekrardan yayınlamasına müsaade eden bir yine paylaşma özelliği sunmuştu. Sadece, bazı içerik oluşturucular “4 revine” sunarak özelliği kötüye kullanacağından, doğrusu tüm grup üyelerinin videolarını “tekrardan gözden geçirmeyi” kabul ederek birbirlerinin içeriğini tanıtan gruplar olduğundan, Vine’ın düğmesi karışık bir tepki aldı.

Instagram da benzer bir sorunla karşı karşıya. Ürkütücü derecede doğru, son aşama kişiselleştirilmiş Keşfet beslemesiyle tanınan TikTok bu özellik yardımıyla algoritmanın şaşırtmasına sebebiyet verecek mi hep beraber göreceğiz. TikTok Yeniden Paylaşma Nedir makalemiz burada son buluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu