Nasıl Yapılır
Trend

Ücretsiz Edu Mail Açmak 2022

Ücretsiz Edu Mail Açmak 2022

Edu Mail, öğrencilere ayrılmış bir e-posta adresidir. Stajyerler için @edu ile biten e-postalar yalnızca üniversitede aktif olarak okuyan öğrencilere gönderilecektir.

Edu Mail Nedir?

Yukarıda açıkladığımız gibi üniversite çalışmalarını simgeleyen bir e-posta hizmetidir. Gmail, Hotmail, Mynet gibi pek çok posta kutusu gibi her üniversitenin öğrencilerine “edu” ile biten e-postalara edu-mail adı verilir.

Edu Mailer, tıpkı diğer e-posta servisleri (Gmail, Outlook, Hotmail) gibi e-posta göndermek ve almak için kullanılsa da, aslında birçok olanak sunuyor. Çünkü edu mail aslında bir temeli simgeliyor. Çünkü tüm üniversitelerin topluma faydalı işler yapan vakıflar olduğunu söyleyebiliriz.

Edu mail ne işe yarar?

Edu Mailer‘ın birçok imkan sunduğunu söylemiştik. Çünkü pek çok kurum, hizmetlerini üniversitelerde öğrencilere ücretsiz veya küçük miktarlarda ödüllendirmiştir.

edu-Mail ile birçok üniversite öğrencisi de internet üzerinde kendilerine atanan alanları kullanabilmektedir. Üniversite öğrencilerinin gelişimini desteklemek dünya çapında bir gelenek haline geldi. Çünkü gelecek neslimizin kahramanları olduklarını herkes biliyor ve geleceğimize yatırım yapmayı tercih ediyor.

Bir üniversite öğrencisi bugün öğrendiği bilgilerle gelecekte birçok faydalı ürün üretebilir. Kim bilir? Bu nedenle küçük de olsa birçok büyük firmada tercih edilmektedir. Bakalım edu mail ne işe yarıyor,

edu mail’in avantajları neler ve edu mail’in avantajları neler;

 • Tüm mail servislerinde olduğu gibi herhangi bir servise (gmail, outlook, hotmail, mynet vb.) ücretsiz mail gönderip alabilirsiniz.
 • edu-Mail’iniz ile birçok üniversitede ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Üniversite kampüslerinde, İnternet’e erişmek için genellikle .edu e-posta adresinizle oturum açmanız gerekir. Bu, üniversite internetine dışarıdan erişimi engeller. Ve internet üzerindeki tüm işlemlerinizdeki olumsuzluklardan dolayı size kişisel edu-mail’iniz ile kolayca ulaşabilirler. Bu noktada bu soruna değinmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Kişisel edumaillerinizi asla başkalarıyla paylaşmayın. Uni-Edu-Mail’ler ayrı ayrı atanır.
 • Web tabanlı bir platform olarak dünya çapında kullanılan GitHub, üniversite öğrencilerine pek çok avantaj sunuyor. GitHub Öğrenci Geliştirici Paketi, ücretsiz barındırma, ücretsiz sunucular ve ücretsiz alan adları gibi birçok seçeneğe erişmenizi sağlar.
 • Adobe programları, Autocad, 3dsmax, Autodesk gibi işlevselliği milyonlarca kez kendini kanıtlamış programları edu-Mail’inizle yanınızda götürebilirsiniz.
 • .edu e-posta adresinizle kayıt olduğunuzda dünyanın en yaygın kullanılan ofis yazılımını ücretsiz bir lisansla kullanabilirsiniz. Okullar ve öğrenciler için Office 365 yazılımına sahip olabilirsiniz.
 • Windows10, Windows8, Windows7 gibi Windows işletim sistemleri için 500 ile 2.000 TL arasında değişen eğitim paketine ücretsiz sahip olabilirsiniz.
 • Dünyanın en popüler müzik dinleme platformu Spotify’da öğrenciler unutulmadı. Edu-Mail’i olan öğrenciler kayıt olurken hizmetlerinden ilk ay ücretsiz yararlanma hakkına sahip olurlar. Sonrasında aylık 8,99 TL ile üyeliklerine rahatlıkla devam edebilirler. Spotify Premium Student adresine gitmeniz yeterlidir.
 • YouTube Üniversite Öğrencilerini Hiç Unutur mu? Üniversite öğrencilerine Google satın alırken avantajlar sunan Youtube, 1 ay ücretsiz premium hizmetlerinden yararlanmanıza izin veriyor. O halde ayda sadece 9,99 TL’ye Youtube Öğrenci Aktiviteleri’nden yararlanın.
 • Grafik ve tasarımda bir ilke imza atan Canva, içerik üretim platformunda edu mail sahibi üniversite öğrencilerine avantajlar sunmaktan çekinmiyor. 12 ay boyunca Premium Canvas hesabına sahip olabilirsiniz.
 • Projeler geliştiren ve yazılım çerçeveleri sağlayan bir şirket olan JetBrains, edu-posta göndericilerine ücretsiz lisanslar sunuyor. JetBrains araçları, yazılım geliştirmeyi kolaylaştırır.
 • Malwarebytes virüs programı ayrıca üniversite öğrencilerine Edu-Mails ile biraz koruma sağlar. Yaklaşık 20 ABD Doları karşılığında Windows, Mac, Android veya Chrome kitaplarınızda 4 yıl boyunca kullanabileceğiniz bir virüsten koruma yazılımına sahip olabilirsiniz.
 • Microsoft, bulut platformu için “Öğrenciler için Azure” kampanyasıyla öğrencilere 100 ABD doları değerinde kredi veriyor. Ayrıca kredi kartınızı kullanmadan 100$ Azure krediniz ile birçok aracı sadece üyeliğiniz ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. ücretsiz edu mail açmak
 • Ülkelerin bazen bu e-postaların alt kısmında kendi uzantılarını sağladığını bilmek de yararlıdır. Yani ülkemizde bir üniversite öğrencisinin e-posta adresinin sonu @edu.tr‘dir.  ücretsiz edu mail açmak

Ücretsiz Edu Mail Açmak

Ücretsiz edu mail açmak, üniversiteye kayıt olmadan ve para ödemeden “edu” uzantılı bir e-postaya sahip olmak demektir. Ücretsiz edu-mail açmak için ya bir üniversite kazanmanız ya da özetlediğimiz yöntemi kullanmanız gerekir. ücretsiz edu mail açmak

Ücretsiz edu-mail açmak 2022 için aşağıdaki adımları harfiyen uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca şu uyarıyı yapmanızda fayda var, lütfen bu ücretsiz edu mailleri amacı dışında kullanmayınız. Bu yazı dizisi, edu-mail’in sunduğu olanaklara erişimi olmayan kişiler için webbirinci.com tarafından hazırlanmıştır. Herhangi bir sorumluluk almadığımızı bilmenizi isteriz. Gelelim edu uzantılı e-posta açma yöntemine.

Bedava Edu Mail Açma

Önceliğimiz, Outlook posta hizmetinden bir e-posta oluşturmaktır. E-postayı .edu uzantılı oluşturduğumuz için kurtarma e-postası olarak Outlook uzantılı bir e-posta isteniyor. ücretsiz edu mail açmak

https://outlook.live.com/owa/ adresine gidin ve ücretsiz bir hesap oluşturun.

Outlook hesabımızı oluşturduktan sonra ücretsiz edu maili açtığımız sfcollege.edu adresine gidiyoruz. Burada sanki uzaktan eğitime kayıt olmuş gibi üye olarak edu-mailimize ulaşıyoruz.

Sfcollege.edu site bağlantısı: https://ss2.sfcollege.edu/

Ücretsiz edu-mail’imizi açma işlemine “Start a new application” diyerek başlıyoruz.

Maalesef birçok ülke vatandaşlığı denedi, sadece US (USA) ile oluşturabildiğimiz için hiçbiriyle edumail oluşturamadık, bu adımda United States Citizen seçip devam ediyoruz.

Gelen ekranda Freshman seçeneği ile yeni öğrenci olduğumuzu belirtiyoruz ve Next butonuna tıklıyoruz. Diploma Yok diyerek devam ediyoruz.

Ve bizden bir çok bilgi isteyecektir, bu aşamaları geçmek için sahte bilgilere ihtiyaç vardır. Google’dan da alabilirsiniz. ücretsiz edu mail açmak 

Tüm adımları takip ederseniz son 3-4 saat onay aşamasına girecek ve ardından size şu şekilde bir edu maili verecektir: 12301232@sfcollege.edu ücretsiz edu mail açmak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu