Nasıl Yapılır
Trend

Ücretsiz Grafik Tasarım Programları 2022

Ücretsiz Grafik Tasarım Programları 2022

Tasarımlarınızın hayal gücünüzle sınırlı olduğu “sky is the limit” (limit gökyüzüdür) felsefesinin tam olarak anlam kazandığı bir alan.

Profesyonel olarak bu işle uğraşanların yanı sıra, bu renkli ve eğlenceli dünya için hobi olarak çalışanlar da epey var. Hal böyle olunca ücretsiz uygulama arayışı da epey revaçta oluyor. Grafik tasarım ile ilgileniyor ancak bu işlere çok da bütçe ayırmak istemiyorsanız bu yazımız tam sizlere özeldir. Ücretsiz grafik tasarım programları hepsini açıklıyoruz.

ücretsiz grafik tasarım programları
ücretsiz grafik tasarım programları

Ücretsiz grafik tasarım programları

Daz Studio

Windows ve Mac platformlarında kullanabilirsiniz. 3D tasarımlar oluşturmak için idealdir. Daha önce ücretli bir platformdu. Ama şimdi eğitim videolarıyla birlikte ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Sitede 3 boyutlu tasarımlar da var ama bunlar ücretli kategoriden.

Vectr

Tarayıcıda, web uygulamasında ve masaüstünde kullanabilirsiniz. 2D grafik tasarımlar oluşturabilirsiniz. Simgeler, logolar, illüstrasyonlar ve web siteleri tasarlamak için de çok uygundur. Mac, Windows, Linux ve Chromebook üzerinde çalışabilirsiniz.

Gimp

Indscape’e benzer şekilde Windows, Linux ve Mac platformlarında kullanabilirsiniz. En popüler grafik tasarım programlarından biridir. En önemli özelliği açık kaynak kodlu olmasıdır. Yani sürekli gelişiyor ve farklı versiyonları ile kullanıcıya farklı deneyimler sunuyor.

Inkscape

Windows, Linux ve Mac platformlarında kullanabilirsiniz. Adobe Illustrator veya CorelDraw’a alternatif bir program. Tasarım konusunda zorlanıyorsanız ve yardıma ihtiyacınız varsa resmi web sitesindeki eğitim videolarından da faydalanabilirsiniz.

Krita

Görsel efekt endüstrisi ve konsept sanatçıları, illüstratörler ve diğer birçok alan için özel olarak tasarlanmış bir araç. 10 yılı aşkın bir süredir geliştirilmekte ve açık kaynaklı bir tasarım aracı olarak hayatımızda var olmaya devam etmektedir. Her türlü işe uygun geniş fırça çeşitlerinin yanı sıra gelişmiş filtreleri ile kullanıcıya geniş bir eklenti yelpazesi sunar.

Pixlr

iOS ve Android platformlarında kullanabileceğiniz Pixlr, kendisini “dünyanın en popüler online fotoğraf editörü” olarak tanımlıyor. Pixlr, 600’den fazla efekt ve bindirme özelliğine sahiptir. Kırpma ve yeniden boyutlandırma gibi birçok şeyi yapmanıza izin verdiğini ve bir resim düzenleyiciden beklediğiniz her şeye yanıt verdiğini söyleyebiliriz.

easel.ly

Adından da anlaşılacağı gibi, basit bir tasarım aracıdır. Tüm çevrimiçi platformlardan erişebilirsiniz. En yaygın kullanılan dijital pazarlama araçlarından biridir. Özellikle yeni başlayanlar için ideal. Online ve akıcı bir şekilde kullanıldığı için kolayca adapte olabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu