Sinema Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 18. Bölüm🏹Uyanış: Büyük Selçuklu 18.Bölüm Özet:

Saldırıya uğrayan Başulu’ya Melikşah’ın teşvik etmesiyle geçmiş olsun için giden Zübeyde büyük bir sürprizle karşılaşmıştı. Zira Sencer’in annesi diye gittiği Başulu, yıllar önce saraydan sürgün edilmiş Kıpçakların kızı Başulu’dan başkası değildi. Başulu’yu gördüğü ilk anda tanıyan ve sırrı öğrenecek olan Zübeyde’nin tutumu ne olacaktır? Paydaşı oluverdiği bu tehlikeli sırrı Melikşah’a açacak mıdır?
Öte yandan Zübeyde’nin saraya gelmesiyle saraydaki dengeler Terken’in aleyhine değişmiş, hem başhatunluk makamından olmuş hem de Melikşah’tan uzaklaşmak zorunda kalmıştı. Terken’i içinde bulunduğu bu zor durumdan kurtaracak olan müjde ne olacaktır?
Başulu’yu ağır yaralayan, Korkut Bey’i şehit eden ve birçok masum insanın kanına giren Markus, Sencer’in intikamından nasıl kurtulacaktır?
Diğer taraftan Hasan Sabbah, peşine düşen Melikşah ve Nizamülmülk’ün gazabından kurtulmak için uçurumdan ölüme atlamıştı. Hasan Sabbah’ı pençesine düştüğü ölümden kurtaracak olan kişi kim olacaktır? Nasıl kurtaracaktır?
Sencer’in Faysal’dan alıp devlet adına el koyduğu altınlar onu haçlılara götürecek midir? Bu yolla Faysal’ın bir hain olduğu ortaya çıkacak mıdır? Haçlılar, Faysal’ın elinden alınan altınlarını Selçuklu’dan hangi yolla alacaklardır?
İlteber, Turna’nın içler acısı halini görüp kızının Faysal’la evlenmesine izin vermemişti. İlteber, Turna’nın Sencer ile evlenmesine müsaade edecek midir? Turna ile Sencer’in arasına giren soğukluğun sebebi ne olacaktır?

#UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!

——————–
Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları:
Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:
——————–
TRT 1 Sosyal Medya Hesapları:
Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

3850586 Kişi Okudu    –    33027 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Uyanış #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

22 Yorum

  1. Altınların teslim edilme kararı sahnesi olmamış. Daha önce iki bizanslı asker altınlardan birkaç tane almıştı. Bu da altınlar benim diyen adamın altınının eksik olduğunu gösterir. Böyle kıymetli bir eşyanın miktarı az da olsa eksik olsa sahibi muhakkak ister. Bu durumda adam ya malının eksik olduğu durumunu bildirecek ve kimin eksilttiği aşikar olacaktı ya da bildirmiyorsa Nizam-ül Mülk malının hesabını bilmeyen tüccardan şüphelenip sen bu malın sahibi değilsin bu iş düzmecedir demeliydi.

  2. Yazık ne tahtmış bu arkadaş nice yiğitlerin kanı akmış kardeş kavgasında bunlar hep kul hakkıdır,vebaldir… Ulan zaten saraydasın her istediğin,imkanın var neyi istiyor bu insanlar akıl almıyor nerede İlahi kelimetullah davasi, islam davası…

  3. Режиссер тупой без мозглый, зачем такая громкая музыка, даже слова не можешь понять о чем говорят. Я думал только в России дибилы
    воспитанные в СССР. Учитесь у Европы на сколько громко должен звучать музыка .

  4. Zübeyde hanimin sahnelerindeki bu zurna sesi neden bukadar yüksek amaç ne çok rahatsiz ediyor ses ayarı güzelim dizinin tatlı izlenimini bozmuş bir anda yükselen zurna sesi off

  5. Önceki bölümün son sahnesinde kuru olan yer bu bölüm başında karlı 🙂 Eğri kılıç adamın arkasından düz çıkıyor. 20 kişi savaşıyor 51 kişi ölüyor. Üşenmedim saydım. Ama izleniyor işte tarihimize olan meraktan. Birde dombra şarkısı olmasa ne yapacak bu dizi çekenler. 🙂 Her dizide aynı müziğin yandan yemiş hali.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu