Sosyal Medya
Trend

Whatsapp Rahatsız Etme Modu Kapatma (iPhone-Andorid)

Whatsapp rahatsız etme modu kapatma, çoğu zaman cihazınıza devamlı olan bildirimlerden rahatsız olunduğunda başvurulan bir özelliktir. Bu özellik yardımıyla hem gelen görüntülü konuşmaların sesini hem de bildirim olarak gelen mesajları kapatabilirsiniz. Her ne kadar bu özellik bazı durumlarda hakkaten işimize yarasa da, bazı durumlarda dönem dışı bırakmamız gerekebilir. Peki Whatsapp rahatsız etme modu kapatma işlemi iyi mi yapılır?

Whatsapp Rahatsız Etme Modu Kapatma

Whatsapp mesajlaşma platformunda etken olan bir modu kapatmanın yolu, etken hale getirirken izlenen adımların tam tersini gerçekleştirmektir. Bu durumu ele aldığımızda rahatsız etme modunu kapatmak işin aşağıda sıraladığımız adımları takip edebilirsiniz.

Whatsapp web penceresini ya da Whatsapp uygulamasını açın.
Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayın.
Ayarlar” seçeneğini seçin.
Peşinden “Bildirimler” seçeneğine basın.
Buradan isterseniz “Tüm bildirimleri sessize al seçeneği” ile modu aktifleştirebilir yada tarafındaki tik işaretini kaldırarak Whatsapp rahatsız etme modunu kapatabilirsiniz.
Whatsapp rahatsız etme modu kapatma işlemi özetlemek gerekirse bu şekilde özetlenebilir. Ek olarak bu işlemler tüm cihazlar için aynı şekilde ilerleyecektir. Herhangi bir İOS ya da Android ayrımı yapılmamaktadır.

WhatsApp Bildirimleri Sessize Alma

Whatsapp bildirimleri sessize alma işlemini bir tek tümüyle açmanıza ya da kapatmanıza gerek kalmamıştır. Bu işlemi tamamen kişiye hususi bir halde de yapabilirsiniz.

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Peşinden bildirimleri kapatmak/açmak istediğiniz kişiye tıklayın.
  • Şahıs ile söyleşi sayfasındayken sağ üst köşede yer edinen üç nokta işaretine tıklayın.
  • Buradan “Bildirimleri sessize al” yada bildirimler aslına bakarsan sessizdeyse “Bildirimlerin sesini aç” deyin.

Bu sayede kişiye hususi rahatsız etme modunu etken hale getirebilir ya da kapatabilirsiniz. Ek olarak eğer “Bildirimleri sessize al” seçeneğini seçerseniz karşınıza gene bazı seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler, kişiyi ne kadar süre sessize almak istediğinizi belirler. Ek olarak seçimizin peşinden istediğiniz zaman gene bildirimleri açabilirsiniz.

Whatsappta Bildirimleri Sessize Alınca Mesaj Gelir Mi

Birçok kişinin merakla sordurulmuş olduğu Whatsappta bildirimleri sessize alınca bildiri gelir mi sorusunun yanıtını şu şekilde açıklayabiliriz. Bildirimleri sessize alma şu demek oluyor ki rahatsız etme modu, telefonunuza ya da başka bir cihazınıza gelen mesajlar sonucunda çıkan titreşim ya da sesleri engellemektir.

Şu demek oluyor ki bu mod etken olduğunda telefonunuzun sesi açık dahi olsa size bildiri geldiğine dair herhangi bir uyarı sesi gönderilmez. Sadece mesajlar gelmeye ya da siz başkasına bildiri göndermeye devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu