Kamu İş İlanları

Yeni İşçi Alımı 120 Kontenjan! İŞKUR MEK Personel Alımı Başvuru Ekranı

İş Kurumu yeni 120 işçi alımı iş ilanları yayınladı. İŞKUR MEK personel alımı 2 şehir için yayınlandı. Adaylar kolay başvuru yapabilmesi için ekran sayfa sonunda sunuldu. En az lise mezunu olan adayların başvurusu kabul edilecek.

İŞKUR yeni işçi alımı iş ilanları yayınladı. 120 işçi alımı 2 şehir yapıyor. İŞKUR MEK personel alımı başvuru ekranı adayların erişimine açıldı. En az lise mezunu olan adaylar bu ilanlara başvuru yapabilecek. Kolay başvuru için sayfa sonunda başvuru ekranı sunuldu.

İŞKUR MEK Mesleki Eğitim Kursları Yararlanma Şartları;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak. 15 yaşını tamamlamış olmak. Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak. Kurumca aynı meslekte düzenlenen kurs/programı tamamlamamış olmak. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak. Emekli olmamak. Yüklenicinin birinci veya ikinci derece kan hısımı veya eşi olmamak. Kurslara katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak gerekmektedir.

Ayrıca düzenlenen mesleki eğitim kursundan veya işbaşı eğitim programından bir kişi en fazla ikişer kere yararlanabilmekte olup kişilerin kurs ve programlardan toplam yararlanma sayısı ise üçü geçemeyecektir.

Mesleki Eğitim Kurslarının Süresi;

Mesleki eğitim kursları; günlük en az beş en fazla sekiz saat ve haftada altı günü geçmemek üzere en az otuz en fazla kırk beş saat düzenlenmektedir. Mesleki eğitim kurslarının toplam süresi yüz altmış fiili günü geçememektedir.

Meslekli Eğitim Kurslarında Karşılanabilecek Giderler;

Mesleki eğitim kurslarına katılan kursiyerlere, kurslara fiilen katıldıkları gün üzerinden; Mesleki eğitim kurslarında 84,62 TL. Sanayi sektörüne yönelik olarak düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 137,51 TL. Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyona Dair Yönetmelik kapsamında engelli ve eski hükümlülere yönelik olarak düzenlenen istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarında 63,47 TL.

Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyona Dair Yönetmelik kapsamında engelli ve eski hükümlülere yönelik olarak istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 84,62 TL. Genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından kurs süresince karşılanmaktadır.

İstanbul ve Muş şehirleri 120 işçi alımı yapıyor. İstanbul ilanları 24 Ekim 2022 tarihi bitimine kadar ve Muş ilanları 1 Kasım 2022 tarihi bitimine kadar alınacak. Aşağıda verilen başvuru ekranı içerisine girerek ara tuşuna basmanız ile ilan önünüze gelecek. Diğer tüm şehirler yayınlandıkça sunuyoruz.

İŞKUR MEK personel alımı başvuru ekranı

Anlık tüm iş ilanlarına ulaşmak için cep uygulamamızı indirin veya Facebook sayfamızı takibe alın.


#Yeni #İşçi #Alımı #Kontenjan #İŞKUR #MEK #Personel #Alımı #Başvuru #Ekranı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu