HaberTeknolojiYaşam
Trend

Yerli Mobil Radar Sistemi Kullanılmaya Başlandı

Sürücülerin Yeni Kabusu Olacak Yerli Mobil Radar Sistemi Kullanılmaya Başlandı: Arabaya Takılıp, Gece Gündüz Ceza Yazabiliyor…

Yerli mobil radar sistemi ilk olarak Manisa’da test edilmeye başlanan Medar Mobil Hız Tespit Sistemi (MTS), bugün kullanılmaya başlandı. İşte yerli üretim MTS’nin yeni durağı!

Yerli mobil radar sistemi
Yerli mobil radar sistemi

Türkiye’nin ‘yerli sistemler‘ ve teknolojiler için attığı adımlardan bir yenisi daha meyvesini verdi. Yaklaşık iki ay önce Manisa’da test edilmeye başlanan yerli Medar Mobil Hız Tespit Sistemi‘nin (MTS) yeni durağı belli oldu. Mart ayının sonlarına doğru Çorum’a kurulan sistem, her türlü hava koşuluna uyum sağlayabilirken, araç üzerinde veya seyyar olarak kullanılabiliyor.

Gece görüş özelliği sayesinde geceleri de kural ihlallerini tespit edebilen Medar Mobil Hız Tespit Sistemi, bugün Ağrı’da Jandarma’nın kullanımına sunuldu. İl Jandarma Komutanlığı’nın trafik timlerince kullanılmaya başlanan MTS, anlık olarak araç içerisindeki tabletten izlenebiliyor. Bu da sistemin kullanım kolaylığını arttırıyor.

MTS artık Ağrı’da kullanılacak

Hem gece hem gündüz çalışabilen MTS, eş zamanlı olarak çoklu araç takibi yapabiliyor. Yerli üretim olan sistem; araçların hız, şerit, sınıf, yer ve zaman bilgileriyle takip ediliyor ve hız ihlali yapan araçların ilgili bilgileriyle gerekli kayıtları otomatik olarak oluşturuyor.

Aynı anda 4 şeritli yollarda eş zamanlı birden çok aracın ihlal takibini yapabilen Medar Mobil Hız Tespit Sistemi’nin (MTS) ilerleyen günlerde daha çok şehirde kullanıma sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu