Sosyal Medya
Trend

Youtube Kaç Abone Olunca Para Kazanılır?

Dünyanın en büyük video platformlarından bir tanesi olan YouTube’da içerik üreticileri gelir elde edebilmek için YouTube kaç abone olunca para kazanılır sorusunu sormaktadır. YouTube tarafından belirlenen politikalarda belirli sayıda abone ve izlenme saati elde etmeniz gerekir. Sizler de YouTube üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız YouTube’un koşul olarak sunduğu abone sesini geçmelisiniz.

YouTube platformunda 1000 aboneye ulaştığınız zaman para kazanmaya başlayabilirsiniz. Elbette sadece abone ile para kazanmanız mümkün değildir. Buna ek olarak YouTube üzerinden 4000 saatlik izlenme elde etmeniz gerekir. YouTube kaç abone olunca para kazanılır sorusunun yanıtını da verdiğimize göre YouTube’da nasıl para kazanmaya başlayabilirsiniz gelin birlikte görelim.

 

youtube kaç abone olunca para kazanılır
youtube kaç abone olunca para kazanılır

 

İçindekiler

Youtube Kaç Abone Olunca Para Kazanılır?

YouTube kaç abone olunca para kazanılır sorusunun ardından YouTube’dan para nasıl kazanılır sorusu da sıklıkla araştırılmaktadır. Sizler de birazdan aşağıda verdiğimiz adımları uygulayarak YouTube’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  • Abone sayınız 1000 veya daha üstü olması gereklidir.
  • Toplam olarak 4000 saatlik izlenme elde etmeniz gerekir. Bu değere hızlı bir şekilde ulaşmak isterseniz eğer daha uzun süreli videolar yüklemeniz tavsiye edilir.
  • YouTube hesabınızı Google adsense hesabına bağlamanız gerekir.
  • 4000 saatlik izlenme ve 1000 abonenin ardından YouTube tarafından hesabınız incelenmeye alınır. Mümkün görülürse tüm videolarınız para kazanmaya açık hale gelir.
  • Her ne kadar YouTube üzerinden para elde etseniz de bunun adsense hesabına yatırılması gerekir.
  • Adsense hesabına yatırılan paraları çekilebilmeniz için hesabınızın onaylanması gerekir. Bunun için evinize gelecek olan Pin kodunu adsense üzerinden onaylamalısınız.

Yukarıda yer alan adımları sağladıktan sonra sizler de YouTube üzerinden gelir elde edebilirsiniz. YouTube kaç abone olunca para kazanılır sorusunun yeterli olmadığını sizler de fark etmişsinizdir. Elde ettiğimiz gelirler ay sonunda Google adsense hesabınıza yatırılacak ve onaylanmışsa hesabınız her ayın belirli günü banka hesabınıza yatırılacaktır.

 

Youtube Para Kazanma

YouTube kaç abone olunca para kazanılır sorusunun ardından nasıl kazanıldığı hakkında araştırmalar yapılabilmektedir. Ürettiğiniz YouTube içerikleri YouTube politikalarını ihlal etmemesi gerekir. İhlal etmesi durumunda hesabınız kapanabilir. Ayrıca çalıntı içerik de olmaması gerekir. 3 adet telif ve 3 adet İhtar hakkınız bulunmaktadır. Bu kotaları doldurduğunuzda hesabınız kalıcı olarak kapanacaktır. Bunun için YouTube politikalarını ihlal etmemeye çalışmalısınız.

Aksi takdirde tüm emeğiniz çöpe gidebilir. YouTube para kazanma işlemi için videolarınızın yüksek etkileşime sahip olması gerekir. Ayrıca kitlenizin hangi ülkeden izlediği de önem arz eder. Çünkü içeriklerinizin ne kadar izlendiği değil hangi reklamların ne kadar para kazandırdığı önemlidir. Bu sebepten dolayı döviz bazlı olarak düşünebilirsiniz. Eğer ki izleyici kitleniz İngiltere ise reklam verenler Sterlin üzerinden ödeme yaptığı için daha fazla gelir elde edebilirsiniz. İzlenmelerinizi arttırmak için videolarınızı farklı platformlarda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca beğeni ve yorum toplayarak da videolarınızın başka kişilerin önüne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede etkileşim artacak ve daha fazla izleneceksiniz. YouTube kaç Abone olunca para kazanılır konusunda abone sayınız 1000 olsa da sizler hesabınızın abone sayısını her daim yükseltmelisiniz. Çünkü ne kadar büyük kütleleri hakim olursanız o kadar çok etkileşim içerisinde olursunuz. Ayrıca daha çok abonelere sahip kanallar izlenme açısından daha çok tercih edilmektedir. İllegal Yollar kullanmadan abone kasmanız sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Benzer bir içeriğimiz olan “İnstagram Story Bakanlar Neye Göre Sıralanıyor? adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu