Sinema Dizi

Alpagut'un İdamı – Alparslan: Büyük Selçuklu 31. BölümAlparslan: Büyük Selçuklu 31.Bölüm Özet
Üzerine atılan iftiradan kurtulan Alparslan, Grigor’un daveti üzerine Ani’ye gitmiş, Alpagut’un idam sehpasındaki vaziyeti karşısında şaşkınlığa düşmüştü. Yanında Akınay da bulunan Alparslan, Alpagut’un idamı karşısında ne yapacak? Akınay’ın Alpagut’un idamına tepkisi ne olacak? Grigor’un bu daveti sadece Alpagut için miydi yoksa başka bir plan peşinde mi?
Arslan Yusuf’un dört gözle beklediği Seferiye ile Alparslan’ın düğününde neler olacak? Yınal’ın asla razı olmadığı bu evliliğin gerçekleşmesi nelere sebep olacak? Buhara ahalisi bu evliliğe karşı çıkacak mı?
Gevher’in Zeren’e attığı tokat Seferiye ve Zeren’i Gevher’e karşı iyice bilemiş, Selçuklu’ya olan öfkelerini arttırmıştı. Gevher’in odasına gece yarısı girerek onun canına kast eden kimdi? Evlilik akdini bozmak isteyen Seferiye mi, Selçuklulardan babasının intikamını almak isteyen Zeren mi? Gevher, Öke’nin şahit olduğu bu saldırıdan bu saldırıdan kurtulabilecek mi?
Tacirlerin güvenini büyük ölçüde kaybeden Grigor ve Alexander’ın Selçuklu’ya karşı yeni hamlesi ne olacak? Ordusunu daha da güçlü kılmak için Alparslan’dan meşhur Türk atlarını kendisine satmasını isteyen Grigor’a Alparslan’ın cevabı ne olacak?
Yınal ve Öke, Erbasgan ile Gevher’in evliliğine kati bir kararla karşıdırlar. Gevher ve Erbasgan bu durumda ne yapacaklar, Yınal ve Öke ile karşı karşıya gelmeyi göze alarak evlenecekler mi?

#AlparslanBüyükSelçuklu her Pazartesi 20.00’de TRT 1’de!
———————————————————————————————————-
#AlparslanBüyükSelçuklu Sosyal Medya Hesapları:
Alparslan: Büyük Selçuklu fragmanlar için tıklayın
Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:
———————————————————————————————————–
#TRT1 Sosyal Medya Hesapları:
Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

#AlparslanBüyükSelçuklu
#TRT
#TRT1

429417 Kişi Okudu    –    4930 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Alpagut39un #İdamı #Alparslan #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

26 Yorum

  1. Dizi güzel, bir de şu çatışma sahnelerinde arka taraftaki figüranlar çelik çomak oynar gibi oynamasalar,Allah' ını seven bir babayiğit el atsın bu işe,onları da ayrı ayrı çekin (baş rol oyuncuları gibi). 6-7 adam üzerinden dizi ilerliyor.Ön tarafta baş karaktere gelen sahne de kan gövdeyi götürürken, arka taraftaki askerler salla kılıçları birbirine vur yeter mi demişler napmışlar. Bir de bu haçlı askerleri kılıcı kaldırmayı bırak hareket etmekte bile zorlanıyorlar,miğferlerden midir nedir? İki şak şak kılıçlar vuruşuyor,kılıç boğazına dayanınca kurbanlık koyun gibi bekliyor ölmek için, ölümle yüzyüze gelindiğinde insan can havliyle mücadele eder değil mi? Bunlar bekliyor,duruyor sonra cırt kestim uzan şöyle 😆(Haçlı askerilerine : "Ölmek istermisin?"; "İsterim";"Miğferi giy gel,yalnız sen zombi gibi gezerken baş karekter vurdu mu hava da 7 takla atar,can bile çekişmezsin ölür gidersin kanka ona göre" 😏demişler gibi hareket ediyorlar)😄

  2. Ya aslında Alpagut olseydi daha iyi olurdu.yeni bir yüz bir karakter veya ne bileyim başka bir şekilde bir ajan veya farklı metod lar kullanilsa keşke .şimdi eski seri gibi Alpagut her şeyi haber verecek harala gurele iş bitecek mesela kervandaki adam gibi illa bir ajansa farklı başka bir modelde olsa daha iyi olur .

  3. Diziyi tamamen izlemiyorum sadece küçük sahnelere bakıyorum o yüzden bi sorum var
    Arslan Yusuf ve Yınal bey Alpagutu bildi Grigora soyleme ihtimalleri yokmu?
    Belkide Grigor bildi ve oyun oynadı Alpagutu öldürmedi

  4. Oyunculuğu poz vermek zannedip kasları ve güzellikleriyle başrol oynatılan aktörcük ve aktriscikler bu gerçek karakter oyuncularına kurban olsunlar. Bu dizideki birçok oyuncu uzun yıllar var olsunlar.👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu