SnapchatSosyal Medya

Snapchat Aktif Olduğunu Nasıl Anlarız?

Snapchat aktif olduğunu nasıl anlarız sorusu son zamanlarda İnternet üzerinde popüler olan araştırmalardan birisidir. Karşı taraf ile konuşurken ya da aktif olarak Snapchat uygulamasında olup olmadığını öğrenebileceğimiz çeşitli yöntemler vardır.

Bu yöntemler %100 işe yaramasa da genellikle işinize yarayacak adımlar olduğunu belirtebiliriz. Sizlere bu yazımızda iki farklı aktiflik belirteci göstereceğiz. Bunlardan bir tanesi sohbet esnasında karşı taraf sohbetten çıkıp çıkmadığını anlayabileceğiniz basit bir adımdır. Diğeri ise karşı taraf ile sohbette olmasanız dahi uygulamada başka bir şey ile uğraşıp uğraşmadığını anlamanızı sağlar.

Gelin o halde şimdi bu işlemler nasıl olur birlikte görelim.

Snapchat Aktif Olduğunu Nasıl Anlarız?

Snapchat aktif olduğunu nasıl anlarız sorusunda öncelikle basit adımdan başlayalım.

  • Karşı taraf ile sohbet ederken, snapleşirken sohbetin sol alt kısmına bakın.
  • Bu ekranda karşı tarafın bitmojisi bulunuyorsa sizinle sohbette aktif demektir.
  • Aynı zamanda bu bitmojinin üstünde düşünce bulutu var ise bu da aktif olarak yazıyor demektir.

Eminiz ki bunu birçok kişi biliyordur. Buna ek olarak karşı tarafla sohbet etmiyorken aktif olup olmadığını öğrenebileceğiniz bir yöntem ise şudur.

snapchat aktif oldugunu nasil anlariz
snapchat aktif oldugunu nasil anlariz

Snapchat Karşı Tarafın Aktif Olduğunu Anlama

Snapchat aktif olduğunu nasıl anlarız deyince bu yöntem birçok kişinin aklına gelmemektedir. Ancak bu yöntemde şansımız her zaman yaver gitmeyebilir. Yine de şansımı denemek istiyorum diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Snap haritasına giriniz.
  • Aktif olup olmadığını merak ettiğiniz kişiye tıklayınız.
  • Açılan bilgilerde yeşil bir noktanın yanına “Şimdi” yazıyorsa anlık olarak bu kişi Snapchat uygulamasındadır.
  • Bu ibare yerine belirli bir zaman önce (örneğin 5 dk önce) ibaresi yazıyorsa da bu kişinin son konumunun ne zaman güncellendiğini görebilirsiniz.

Bu yöntemdeki adım neden her zaman işe yaramayabilir diyorsanız eğer onu da açıklayalım. Birçok kişinin Snap haritasında konumunu görebilsek de bazı kişiler gizliğe önem verdiğinden ya da konum özelliğinin bataryayı tüketmesinden ötürü konumunu kapatabilmektedir. Merak ettiğiniz kişi de bu kişilerden birisiyse en son ne zaman Snapchat’e girdiğini öğrenemeyeceksiniz demektir. İmkanınız var ise mesaj atarak karşı tarafın sohbete girip girmeyeceğini deneyebilirsiniz.

Snapchat Harita Renk Değiştirme hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu