Sinema Dizi

Alparslan: Büyük Selçuklu 28. Bölüm Tamamı TRT İzle'de!Alparslan: Büyük Selçuklu 28. Bölümünü TRT İzle’den izleyebilirsiniz!

Alparslan: Büyük Selçuklu 28. Bölüm Özet

Vaspurakan’ın fethinden sonra Alparslan Vaspurakan’ı bir Türk-İslâm şehri haline getirmek için kolları sıvamış ve ticarete ağırlık vererek şehrin zenginleşmesi için çalışmalara başlamıştır. Alparslan bu faaliyetlerini yürütürken Buhara hakimi Karahanlı Arslan Yusuf, Ani’nin yeni tekfuru Grigor tarafından kışkırtılmış ve Selçuklular’ın elinden Belh şehrini almak için saldırmıştır. Yaşanan savaş neticesinde Selçuklular kazanmış, Arslan Yusuf ise esir alınmıştır. Arslan Yusuf, geçmişte Selçukluklular üzerine yapılan bir baskında İbrahim Yınal’ın babası Yusuf Yınal’ı öldüren kişidir. İbrahim Yınal babasının katili olan Arslan Yusuf’un esir alınmasını değil öldürülmesini istemektedir. Selçuklular bu işi Karahanlıların bir teşebbüsü olarak mı düşünecektir, yoksa arkasında Grigor’un olduğunu anlayacaklar mıdır? Savaş sonrası iki devletin sultanları arasında varılan anlaşma Alparslan’ın ve Arslan Yusuf’un kızı Seferiye’nin hayatını tamamen değiştirecektir. Seferiye sırf babasının hayatını kurtarmak için hiç istemediği bu evliliğe razı olacak mı? Akça’nın yüreğinde yaktığı ateş hala sönmemiş olan Alparslan, Sultan Tuğrul’un emriyle mecbur tutulduğu bu evliliğe nasıl yaklaşacak? Ani’nin yeni tekfuru Grigor, oğlu Yüzbaşı Alexander ile vazifesine başlamak üzere Ani topraklarına gelmiştir, ancak kurduğu plan ile çok önceden beri buradaki siyaseti yakından takip ettiğini göstermektedir. Karahanlıları, Selçuklular üzerine saldırtarak bir Türkler arasında bir iç çatışma yaratarak bölgedeki güç dengelerini lehine çevirmek isteyen Grigor’un yeni planları ne üzerine olacaktır? Oğlu Alexander bu planlarda hangi rolü oynayacaktır? Akça’nın şehadeti üzerine dağlara çekilip acısını yaşayan Nizamülmülk, acısını içine atarak Alparslan ile yeniden bir araya gelecek mi? Alparslan, atabeyinin tekrar aralarına dönmesi için neler yapacaktır?

#AlparslanBüyükSelçuklu her pazartesi 20.00’de TRT 1’de!

#AlparslanBüyükSelçuklu Sosyal Medya Hesapları: Alparslan: Büyük Selçuklu fragmanlar için tıklayın Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

———

#TRT1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

84763 Kişi Okudu    –    707 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Alparslan #Büyük #Selçuklu #Bölüm #Tamamı #TRT #İzle39de

*

İlgili Makaleler

42 Yorum

  1. Yani bu saçmalığı neden çıkardığınızı bilmiyorum ama yani buradan izleyebiliyorduk insanların işini zorlaştırmayı çok seviyorsun o zaman TRT de sitesinden izlemez

  2. Yapımcı tweet silme olmadı dedi ama emre abi adım kadar eminim bu ad öyle tweet'ler atmıştır bunlar hükümete devlete atınca camialarinda iş buluyorlar hele bunun bir karısı var her gun paylaşım tweet nerdeyse neyseki sizde mezara girceksiniz o gün gelince hepimiz buna şahitlik etcez …tabi bu heylel.kafa anlamaz annesi iyu bir kadın ama bunlar para için herşeyi yapar ….malesef hepsi böyle devlet düşmanı arpadan başka bir şey anlamaz kızınin dubyat ol gelidinin bir mucize olduğunu goremice kadar İslam düşmanı bu da karısı keşke bizim camianın oyuncular il na fırsat versem emre abi Kayra gibi tanimmayan çok miitstvi gerçek kk vatansever çok 🇹🇷🤲🇦🇿

  3. Ya şu aksiyon sahnelerinde kamerayı niye bu kadar sallıyorsunuz? Cidden izlerken başı ağrıyor insanın.. Efekt olsun diye yapıyorsunuz fakat hiç güzel olmuyor yani, başı dönüyor insanın izlerken..

  4. Uygulama yüklenmiyor TRT izlede reklamdan geçilmiyor…Arkadaş madem böyle birşey yapicaksiniz alt yapınızı düzgün yapın o kadar imkanınız var elinizde ayıp ya!

  5. Artık kuru savaş sahnesi yerine birazda savaş esnasındaki taktiklerden sahneler gelirse daha iyi olabilir. Sonuç olarak savaş kalemle yönetilir kılıçla kazanılır.

  6. Trt 'nin bu sezon yaptığı tam olarak rezillik ulan bizim vergilerimizle iş yapıyorsunuz başka yerde izleyemiyoruz atmıyorsunuz buraya 3 gün sonra buraya atıp 2 gün önce yayınlandı yalanı inş vergilerimiz bütün emeği geçenlerin boğazında kalır çoluk çocuğundan çıkar Amin Yarabbi Alemin

  7. Trt ile bu kadar yakın olmanın amacı nedir sonuçta bu bir iş sen işi yaparsın trt pazarlamasını müzikleri trt müzik yayınlanan bölüm trt izle yapılan iş başarılı fakat izleyiciye verilen önem 0 şunuda atlamayalım müzikleride o kadar çok saklıyorsunuz ki youtube gibi bir platform da bile iki üç arkadaşın birleştirmesiyle var onlarda diziden kesik kesik sahneler nedir bu saklama ve insanlara rahat bir izleme konforu yerine şurda izle burda izle cümlesi anlamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu